Dolny tylny wahacz s13

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Fabisz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 184
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010 01:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

No to tak jestem na etapie wymiany części tylnego zawieszenia i doszedłem do punktu w którym muszę wybić sworzeń z wahacza dolnego by go wyciągnąć i teraz pytanie do was jakim ściągaczem to robiliście bo przy metodzie pręt i młotek już zagiąłem 2 górne zwoje a nie chce wyrzucać dobrego wahacza ze względu na sam sworzeń.

Przy okazji czy do nas pasują jakieś inne dolne wahacze, jeśli tak to jakie ewentualnie gdzie można je dostać bo z tego to szukałem to jedynie przednie są dostępne.

Przy okazji nr 2

Znalazł ktoś może złoty środek na wyciągnięcie sworzni w stylu użycia palnika np ?
Ostatnio zmieniony wt 03 sty, 2012 21:35 przez Fabisz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Chcesz wybić sworzeń z wahacza, czy masz problem ze zdjęciem zwrotnicy?
Bo ja jak wymieniałem sworzeń w tylnych wahaczach to najzwyklej w świecie wybijałem je młotkiem (wahacz w imadło i waliłem, aż wyszedł).
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Awatar użytkownika
Fabisz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 184
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010 01:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Przepraszam nie sprecyzowałem, chodzi mi o zdjęcie zwrotnicy ze sworznia, by wyciągnąć wahacz a dopiero później powalczę z samym sworzniem jeśli okażę się już nie do użytku.
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1433
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Duży młotek i obstukanie zwrotnicy wokół sworznia. W końcu musi dać radę. Jeśli to nie pomaga to jeszcze większy młotek, ewentualnie jakaś brecha i próba podwadzenia.
Chyba jeszcze nie odkręcałeś samego wahacza od wózka?
U mnie ostatnio poszło bardzo łatwo. Jak piwerszy raz to robiłem to prawy tył wybiłem dopiero po jakiejś godzinie walenia młotkiem.
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Awatar użytkownika
Fabisz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 184
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010 01:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jak miałem wózek ściągnięty całkowicie to wahacz wraz z zwrotnicą miałem na imadle i biłem w sam sworzeń, zwrotnice a nawet krzyk ostateczny nie pomógł, a 2 razy wcześniej trwało to chwile, no nic pojadę do sklepu i postaram się dogadać i wziąć parę ściągaczy i zobaczę, który podejdzie jak np ten myślę że da rade wypchnąć sworzeń z zwrotnicy.



========================


Ok to tak spróbuję powalczyć, a ściągacza do sworzni i tak jakiegoś poszukam i dam znać dla potomnych.
Ostatnio zmieniony śr 04 sty, 2012 18:30 przez Fabisz, łącznie zmieniany 2 razy.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

robisz tak po jednej stronie przykładasz młotek a w drugą stronę uderzasz drugim tak jakbyś próbowął zgnieść otwór na sworzeń. Wtedy otwór ma przez chwile inny kształ i sworzeń sam wypada przy uderzeniu. A jak nie to najlepeij żeby ktoś naciskał jakąś brecha a ty wtedy walisz z dwóch stron naraz i musi wyjść. Walenic z góry njest mało skuteczne i rozwala sworzeń w tempie błyskawicznym.
Awatar użytkownika
mlody_200sx
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 23
Rejestracja: wt 23 cze, 2009 02:00
Lokalizacja: Praga-Warszawa
Kontakt:

A ja się podłącze z trochę innym pytaniem, czy wiecie gdzie dostać sworzeń do tylnego wahacza S13? Lub czy od czegoś pasuje?
Awatar użytkownika
Fabisz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 184
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010 01:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dobra jak obiecałem tak napiszę, nie użyłem co prawda żadnego ściągacza do mojego problemu ale udało się, odkręciłem śruby sworzni przy zwrotnicach pojeździłem chwile i sworznie się poluzowały, nie jest to jakiś super sposób ale skuteczny.
Ostatnio zmieniony pn 20 lut, 2012 20:29 przez Fabisz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BarTeX5575
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 20:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Z kad brałeś te sworznie tylne?

Wiem, że przednie trzeba z Bluebirda kombinować, tylne też z jakiegoś innego?
Powoli powoli, bo się rozp.....li
Awatar użytkownika
Fabisz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 184
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010 01:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

BarTeX5575 pisze:Z kad brałeś te sworznie tylne?

Wiem, że przednie trzeba z Bluebirda kombinować, tylne też z jakiegoś innego?

SKĄD? ze starych wahaczy które były dobre a musiałem je wymienić ze względu na pogięcie ich ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”