Dyferencjał i chłodzenie

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

Goran220V

Pytanie jest takie: ostatnio przy okazji przegladu mialem wymienany takze olej w dyferencjale. I kumpel, ktory to robil mowi, ze olej byl na maxa czarny, tak jakby lekko spalony. I teraz sie zastanawiamy czy moze nie wysiadlo chlodzenie. Jest taka chlodnica, ktora wlasnie jest za to odpowiedzialna (w S14tkach na wysokosci tylnego prawego kółka) i nie wiem czy ona nie nawalila. Wiem, ze to pewnie jest w manualu i poszukamy w nim ale moze ktos z Was juz sie z czyms takim spotkal: chodzi o to jak sprawdzic czy ta cala pompa chlodzaca dziala (czy mozna to sprawdzic bez wyjmowania itepe).
Czy powinna pracowac caly czas czy zalacza sie w okreslonych okolicznosciach. Bartek w swojej 3setce ma od tego specjalna kontrolke ja niestety nie. Moze to nic ale wole dmuchac na zimne. Z gory thx.
domin

Ja czytalem manual mam s-14 z 94 i tam pisze ze bez wyciagania nic nie zrobisz
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

W S13 też jest
Mikrus zabronił mi tego dotykać (na początku mojej przygody z nissankiem).
NIe zaglądałem do tego aż do czasu jak musiałem cały tylny most z wuzkiem wyjąć żeby zawiasy zrobić.
Nie spuszczałem z tego oleju ale go sobie obejżałem- stan idealny w polsce takiego nie kupie.
Co do pracy pompy wymuszającej obieg przez chłodnice to włącza sie ona przy dość znacznych temperaturach (nie pamietam ile ale powyżej 120 stopni - w manualu pisze)
I wtedy zapala sie kontrolka(a możę jeszcze nie raczej zapala się powyżej jakiejś jeszcze wyższej temp -nie chce mi sie wertować manuala) - jest takowa w S13
Chcę zauważyc że mi nigdy się nie zapaliła i rczej sie nie zapali!
Nie wiam jak musiał bym katowac auto żeby mi się tak solidnie most zagrzał (kiedyś po normalnej jeździe położyłem się pod nissankiem i dotykałem korpusu mostu - byl letni
To jest ostatnia żecz o jaką będe sie martwił w S13 - podobno nie zniszczalna i wraz z półośkami wytrzyma każdy nasz tuning silnika obojętnie czy dowalimy tam NO2 i doładowanie 2bary :shock:
Podobno skrzynia z mostem radzi sobie nawet przy 600KM :shock: :shock:
Niestety w skrzyni siadają synchronizatory a tylny most nie ma szpery :?
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

szpera by sie przydala ...
Awatar użytkownika
brt
Stały gość
Stały gość
Posty: 319
Rejestracja: śr 20 sie, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

IceMan pisze:szpera by sie przydala ...
Ja mam szpere :P
TomaRacing
ul. Nadarzynska 51 Piaseczno

S14a drift spec
Kruchy

to bedzie pewnie kompromitujace pytanie, ale ponoc kto pyta...
jako laik zapytam....
co to jest ta szpera?... :oops: :oops:
Awatar użytkownika
brt
Stały gość
Stały gość
Posty: 319
Rejestracja: śr 20 sie, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kruchy pisze:to bedzie pewnie kompromitujace pytanie, ale ponoc kto pyta...
jako laik zapytam....
co to jest ta szpera?... :oops: :oops:
Blokada dyferencialu aby most przenosil rowniej moc na 2 kola. Inaczej przy ostrym starcie mieli tylko jedno kolo. Szpery sa rozne w zaleznosci od potrzeby oraz przeznaczenia auta. W ulicznych autach mozna spotkac sie ze szperami miedzy 15- 60 % blokady. W rajdowych mozna znalezc i 100 % ale jezdzic czyms takim po ulicy to juz trzeba umiec. Nie dosc ze tyl rznie strasznie opony to jeszcze ma tendencje do tracenia przyczepnosci na zakretach :) Ale dla chcacego nic trudnego :wink:
TomaRacing
ul. Nadarzynska 51 Piaseczno

S14a drift spec
o! ping

A w czym najbardziej pomaga szpera? Przy skutecznym ruszaniu ?
I gdzie i za ile mozna cos takiego do s13 założyć? I czy jest sens?
Awatar użytkownika
brt
Stały gość
Stały gość
Posty: 319
Rejestracja: śr 20 sie, 2003 18:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

o! ping pisze:A w czym najbardziej pomaga szpera? Przy skutecznym ruszaniu ?
I gdzie i za ile mozna cos takiego do s13 założyć? I czy jest sens?
Szpera przydaje sie glowne przy ruszaniu ale do latania bokami tez jest niezla :lol: Jak przekroczysz magiczne x km to bedziesz wiedzal ze potrzebujesz szpery. Narazie nie potrzebujesz :)
TomaRacing
ul. Nadarzynska 51 Piaseczno

S14a drift spec
Awatar użytkownika
GT350TA
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 40
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 18:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Szpera przede wszystkim pomaga w jezdzie po nawierzchni o slabej przyczepnosci gdyz wtedy zaczyna dzialac mechanizm roznicowy,a takze w pokonywaniu ciasnych zakretow(w normalnym moscie odciazone kolo mieli a dociazone stoi ).Na asfalcie o dobrej przyczepnosci na starcie ciagna dwa kola.W s14 most ma mechanizm o ograniczonym uslizgu.
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Tak S14 ma ograniczony uślizg ale jest on wykonany inaczej niz tradycyjna szpera w np BMW. Tutaj jest to robione za pomocą ziększenia tarcia poprzez olej coś ala sprzęgło wiskotyczne. Nigdy nie robiłem ani nie rozkręcałem tego ale słyszałem
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”