Odnowa zawiechy

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
SKYLINE R34
Stały gość
Stały gość
Posty: 311
Rejestracja: sob 20 gru, 2008 11:47
Lokalizacja: Bogatynia

Witam!
Chciał bym się dowiedzieć co należy wymienić w elementach zawieszenia w generalnym remoncie.
Czeka mnie remont zawiechy bo coś mi tłucze na dziurach, głośny stuk przy gwałtownym hamowaniu, auto pływa na zakrętach jak i na prostej drodze przy prędkościach ponad 130km/h i ściąga go nie mocno ale jednak na prawą stronę.
Po kupnie auta jeszcze nic nie robiłem przy zawieszeniu. I chce się dowiedzieć co muszę wymienić żeby te problemy zniknęły.
Poproszę o jakąś liste części i firmy które są przez was sprawdzone.
Nie jestem milionerem więc gwintowane zawieszenie odpada.
Było s13
Jest s14a
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Scooter da ci pełną gamę gum do zawiasu... + wymiana łączników stabilizatora i końcówek drążków... to tyle :P
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

gwint też nie załatwi ci luzu w zawiasie, ja mam gwint i zdążył mi się rozjechać zawias, pływa sobie po ulicy mimo 15" na dużym balonie, rok temu i niewiele kilometrów wcześniej był na przeglądzie i niby wszystko okej jak go na płycie wibracyjnej badali

teraz jest rozjechana geometria i ściąga i pływa
Ostatnio zmieniony śr 27 mar, 2013 21:10 przez Tomek89, łącznie zmieniany 1 raz.
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
SKYLINE R34
Stały gość
Stały gość
Posty: 311
Rejestracja: sob 20 gru, 2008 11:47
Lokalizacja: Bogatynia

Dobra. a jakiej firmy polecacie łączniki stabi. i końcówki drążków?
Bo już wiem że amory musze kypić KYB :)
A może wiecie gdzie je dostane najtaniej? chodzi mi o wersje agx bo w niej jest możliwość reg. twardości :)
I czy seryjne osłony amorów będą do nich pasować?
Ostatnio zmieniony sob 06 kwie, 2013 15:23 przez SKYLINE R34, łącznie zmieniany 2 razy.
Było s13
Jest s14a
Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

Firma 555 robi dobre i tanie zamienniki. Natomiast co do amortyzatorów to nie wiem czy jest sens pakować się w te kayaby, bo są drogie i nie przyszłościowe. Lepiej odłożyć pieniędzy i zainwestować w gwint. Takie moje zdanie ;)
Awatar użytkownika
SKYLINE R34
Stały gość
Stały gość
Posty: 311
Rejestracja: sob 20 gru, 2008 11:47
Lokalizacja: Bogatynia

to kupił bym zwykłe kayaby. Ale gdzie najlepiej?
A firma yamato?
Było s13
Jest s14a
Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

Mam chyba sworznie yamato. Przejeździłem na nich zeszły sezon. Jest już gdzieś wyczuwalny luz, ale nie wiem czy to na sworzniach. Nie sprawdzałem jeszcze, a wymieniałem je razem z końcówkami drążków i drążkami kierowniczymi. Styl jazdy raczej do sklepu po bułki ;) Generalnie teraz zamienniki robią tak, że wytrzymują sezon czy góra 2, a przy upalaniu to będziesz wymieniał 2 razy w sezonie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”