montaż zestawu skrętu od Boriego

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
grzesko
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 237
Rejestracja: wt 18 sty, 2011 11:20
Lokalizacja: Siedlce

Wziąłem się dzisiaj za montaż zestawu od Boriego, o tego o:
Obrazek
Myślałem że to będzie proste, wszystko w końcu nowe, pomierzone, dopasowane, ale minęło 5 godzin w garażu a ja rozebrałem tylko stare zawieszenie i popsułem gwint jednej ze śrub od stabilizatora ;) Stąd moje pytanie albo prośba o rady, podpowiedzi jak się do tego zabrać aby więcej nic nie popsuć i uniknąć niepotrzebnych nerwów ;)
Na tą chwilę wyjąłem stare zawieszenie, wywaliłem stabilizator bo tu chyba jest zbędny (o ile sie nie mylę), pozbyłem się camber platów z amortyzatorów i wstępnie przypasowałem jeden z wahaczy. Stanąłem w miejscu bo okazało się że muszę kupić nowe piasty na przód bo ze starych zwrotnic nie da się zdjąć całych łożysk, bieżnia nie zejdzie bez jej uszkodzenia. Muszę kupić śruby ampulowe do przykręcenia górnych mocowań amortyzatorów bo zwykłe łepki nie dadzą się przykręcić. No i ogólnie zastanawiam się jak będzie z ustawieniem zbierzności :) bo z tego co mi się wydaje polegać to będzie na wykręcaniu lub wkręcaniu unibali w wahacz? A no i czy konieczne jest wiercenie tego dużego otworu w kielichu pod śrubę główną od amora?
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

hehehe , tak to czasem bywa :D :lol:
Podgrzej bieznie palnikiem albo zamroź trzpień i sprobuj je sciagnac.
Co do geometri to przy zakładaniu wachaczy poprostu złap sie jakis stałych punktów na budzie i posługuj sie metrem, aaa i pamietaj zeby miedzy przednie lozyska w wachaczach a ich mocowanie wsunac podkladki(łozysko z tulejkami jest wezsze niz otwor w jego mocowaniu)-zalezne od tego jak przykrecasz wachacz.
do górnych mocowań tak jak piszesz uzyj imbusów
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Dziwne ze uzywacie imbusow, ja wrzucilem zwykle szesciokatne sruby i to jest dobre rozwiazanie bo odpada koniecznosc trzymania sruby od dolu podczas dokrecania.
Zdaje sie szesciokat 17mm idealnie wchodzi miedzy blaszki i sie klinuje, niektore moga wymagac lekkiego doszlifowania ale po przeciagnieciu przez kielich z gory lapiemy nakretka i dokrecamy na max bez obaw ze na dole sie cos kreci :)
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

tak jak pisze Ban0ff, sruby sie klinuja o blaszki w gornych mocowaniach ewentualnie lekko je dopasowac.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
grzesko
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 237
Rejestracja: wt 18 sty, 2011 11:20
Lokalizacja: Siedlce

udało się uratować stare piasty ;) także zwrotnice mam już gotowe. Śruby dopasowałem z normalnym sześciokątnym łbem. Podpowiedzcie od czego gumy osłaniające magiel podpasują, żeby objęły te relokatory? Moje oryginalne są już popękane więc wymienił bym je na nowe.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Hm.. ja chyba od sprintera dałem
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

mozna kupic uniwersalne gumy na magiel ktore docina sie samemu pod wymiar,mieli cos takiego u mnie w motryzacyjnym.
a
Awatar użytkownika
kacus13
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 539
Rejestracja: pn 07 sty, 2013 20:23
Lokalizacja: Opole

ja mam zalozone ori gumy i tez pasi :)
Awatar użytkownika
grzesko
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 237
Rejestracja: wt 18 sty, 2011 11:20
Lokalizacja: Siedlce

przed założeniem zestawu koło lekko wystawało za błotnik z rocket bannym i dystansem 4,5cm. Teraz dystansu nie ma a koło wystaje jakies 5 cm :D muszę wsadzić felgi z innym ET :D
Binio nie masz może na zbyciu JR3 18/8" w białym kolorze z ET 40?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”