Jak ustawić kąt wyprzedzenia sworznia

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

tiger_11_
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 82
Rejestracja: czw 09 paź, 2014 20:31
Lokalizacja: wrocław

Witam. chcąc zwiększyć skręt w swoim nissanie zamontowałem przedłużkę magla, dokładnie taką

http://www.tomson.com.pl/product-pol-73 ... x-S14.html

do tego regulowane wahacze, regulowane drążki reakcyjne oraz dłuższe i wzmocnione drążki kierownicze. Wszystko na unibolach. teraz zastanawiam się jak ustawić kat wyprzedzenia sworznia. Z tego co czytałem to koło na max do przodu... Drugie pytanie to czy po obniżeniu auta o 4 cm da się ustawić zbieżność kół tylnych na fabrycznych drążkach bo gdzieś wyczytałem że będą potrzebne regulowane drążki.
Ostatnio zmieniony śr 17 lut, 2016 16:25 przez tiger_11_, łącznie zmieniany 1 raz.
tiger_11_
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 82
Rejestracja: czw 09 paź, 2014 20:31
Lokalizacja: wrocław

up
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

#1 KWSZ Można zwiększyć dając koło do przodu regulowanym drążkiem reakcyjnym, lub cofając górne mocowanie amora w stronę grodzi.
#2 Jest na pograniczu, jak pogrzebiesz przy pochyleniu braknie zakresu. Daj drążek od zbieżności i pochylenia.
Rice is nice
Obrazek
tiger_11_
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 82
Rejestracja: czw 09 paź, 2014 20:31
Lokalizacja: wrocław

Witam, w zeszłym tyg. zamontowałem regulowane wahacze dolne, regulowane drążki reakcyjne, dłuższe i regulowane drążki kierownicze, przedłużki magla. Koła ustawiłem w miarę możliwości na max do przodu. Negatyw ustawiłem dosyć spory żeby koła nie obcierały o drążki reakcyjne. Teraz mam problem z kierownicą która nie chce odbijać. Nie rozumiem dlaczego, z tego co czytałem to przesunięcie koła do przodu powoduje szybsze odbijanie kierownicy;/ Zbieżność jak na razie ustawiona na oko, pojutrze jadę na geometrię ale wcześniej muszę ogarną tą kiere...
tiger_11_
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 82
Rejestracja: czw 09 paź, 2014 20:31
Lokalizacja: wrocław

Obrazek
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

po pierwsze nie zakladaj co chwile nowych tematow, bo sie pogubimy w nich,
a twoj nowy temat jest zwiazany z poprzednim i tam nalezalo pisac.

odpowiadajac na twoj problem, czemu nie dales ustawien jak w serii??
bierzesz stary wahacz i drazek reakcyjny i przykladasz do swojego nowego zestawu,
ustawiasz jak w starym rozwiazaniu, traktujac jako baze polozenie srub mocujacych wahacz i drazek reakcyjny do "budy"

PS. Mysza jakbys mogl zintegruj te dwa tematy i przerzuc post tiger_11_, do tego tematu:
topics47/jak-ustawic-kat-wyprzedzenia-s ... t31020.htm
Ostatnio zmieniony ndz 21 lut, 2016 21:00 przez szaman, łącznie zmieniany 1 raz.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

zrobione ;)
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”