S 13 ŁOŻYSKO POŚREDNIE WAŁU NAPĘDOWEGO - stukanie

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

delta_fh12
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 10:58
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Witam ! mam problem z łożyskiem pośrednim wału napędowego w moim S13. objawy stukot w czasie jazdy a najbardziej słyszalny po wrzuceniu na luz.

już sprawdziłem i wiem że to na pewno te łożysko. Problem polega na tym że nie moge dostać takiego łożyska a chciałbym wiedzieć czy można coś przekombinować z innych łożysk nawet z innych bryczek? może coś pasuje? czekam na HELP.
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

a gdzie pytales o lozyska ? jak by znac wymiary tego lozyska to mysle ze nie byloby problemu cos dopasowac
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
delta_fh12
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 10:58
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

pytałem o te łożysko w sklepie z cześciami do japończyków to usłyszałem SERWIS. i w dodatku że może to być sprowadzone razem z wałem. potem w sklepie gdzie pracuje kuzyn a mają tam duży wybór łożysk ale też nic.No i w końcu w hurtowni ale znowu ta sama śpiewka że to jest konkretna część a nie samo łożysko bo oni nie mają łożysk w gumie. W najgorszym przypadku będe musiał kupić używke od CZIKO


aha , żebym coś mógł dopasować to musze to wymontować i im przynieść i wtedy jestem bez auta
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

zadzwon tutaj: http://www.jcauto.pl/
Maja duzo czesci do S13 (choc jezeli chodzi o silnik to nie maja za dobrej jakosci) ja mam od nich tylne lozysko w kole i po 10kkm nic sie zlego nie stalo :)
A jak oni nie maja to zadzwon do serwisu nissana (jest drozej i czasem trzeba miesiac poczekac, ale bedzie napewno)
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
delta_fh12
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 10:58
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

będe próbował. dostałem też kolejny namiar w Katowicach od kuzyna. a jeżeli chodzi o serwis to właśnie chodzi mi o to żeby go ominąć zważywszy na ceny.

A tak pozatym stwierdziłem wczoraj że na mojej S13 ciąży klątwa. nie wiem czy to przez fatalny stan naszych dróg czy może jakieś gnoje poluzowały mi śruby na parkingu ale wczoraj zerwało mi na raz 3 śruby w tylnim kole i mało mi go nie urwało.Oczywiście do kosztów ogólnych musze wliczyć teraz lawete i robote. Tak jak przy kupnie autko jak na te lata było w idealnym stanie tak teraz wszystko po kolei szlag trafia. Jak coś naprawie to psuje sie coś innego. Jak tak dalej pójdzie to chyba go opchne komuś kto ma na to czas i nerwy :angered:
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

Cytuje: "Tak jak przy kupnie autko jak na te lata było w idealnym stanie tak teraz wszystko po kolei szlag trafia. Jak coś naprawie to psuje sie coś innego..."
ha !ha skad ja to znam i tak do zje...ia :mrgreen:
delta_fh12
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 10:58
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Po tym co mi tu napisałeś i po przeczytaniu innych fragmentów forum zaczynam twierdzić że poprostu TEN TYP TAK MA :| ładuj kasy ile wlezie a i tak coś innego sie spier...i
Na razie przeczekam do wiosny i zobacze jak sie bedzie sprawował, potem pomyśle co dalej....
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

:D
Ten typ tak ma.
Ale w końcu nadchodzi moment, w którym zmieniłeś już wszystko/prawie wszystko i wtedy się nie psuje.
Chociaż wczoraj wsiadam do swojego próbuję odpalić i cyk, cyk.
Mówię łot da fak, godzinę temu jeździł. załaczam zapłon, pompa pracuje, próbuję odpalić cyk, cyk.
Mówię *!*!**!*!**!**!*!***!*!*!**!*!***!*!***!*!
Ale podoszę klapę a tam klema się zsunęła.
Wsiadłem odpaliłem, pogłaskałem, przeprosiłem z wyzwiska, uśmiechnąłem się i pojechałem.
Jeśli chcesz mieć seryjne auto to mniej kasy włożysz.
Jeśli chcesz tuningować to się przygotuj na mega wydatki. JA w auto wsadziłem przez 2 lata około 20 tysięcy. A jeszcze parę rzeczy do zrobienia pozostało i wiem że wtedy zacznię się znowu !**!***!***!*!***!*!*!**!**!*!
Dlatego modyfikacje poczekają na drugie auto. Nissan będzie tylko 4fun.
EMWU is dead
delta_fh12
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 10:58
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Będe szczęśliwy jak moje auto bedzie sprawne w wersji standard. Samo w sobie jest takie że nie wymaga tuningu zwłaszcza optycznego a jeżeli chodzi o np: zwiększenie mocy to to co ma pod maską na nasze śląskie drogi to i tak za dużo.Zobacze po tej wymianie łożyska jak sie dalej nie bedzie psuł to mu wybacze i będzie mnie dalej woził a jak coś innego znowu siądzie w krótkim czasie i znowu wydatki to chyba sie go pozbęde bo rozumiem że auto ma te swoje 14 lat ale bez przesady żeby w tak krótkim czasie tyle na raz sie zepsuło....
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Z tym łożyskiem to jest spory problem jak bije albo jak siądzie ta gumowa podpora lub co nie daj boże ktoś to rozkreci i potem pod innym kontem skręci tą gume - pozamiatane.
Żeby zdiąć to łożysko z wału w całości to nie prosta sprawa a jak sie zdejmie to KONIECZNE jest zapamiętanie w jakiej pozycji do karoserii była montowana ta guma.
problem polega na tym ze z czasem ta guma osiada i jak sie ją obruci o np 90 stopni to wał bedzie nie opuszczony na dół o 1cm a o 1 cm w lewo i zacznie bić i walić po samochodzie.
Ja wkoncu wymieniłem CAŁY wał z łożyskiem i spokój.


Co do błędów to ludzka żecz a szczególnie dysortografa :wink:
A ty sie marecki nie mondruj bo ci moda odbiore i 3 ostrzeżenia dowale :mrgreen:
Ostatnio zmieniony śr 18 sty, 2006 20:48 przez jarkowy, łącznie zmieniany 1 raz.
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Jarek , prosze , jestes magister a takie błędy, ( borze - to juz mnie zwaliło z krzesła )
Obrazek
delta_fh12
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 10:58
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Z łożyskiem musze poczekać bo narazie czekam aż sprowadzą szpilki do sklepu a potrzeba mi 5 kompletów i tak czekam już od poniedziałku. Jutro mam nadzieje że po nie pojade bo dopiero wtedy mechanik bedzie mógł wjechać tym autem na kanał żeby rozebrać te łożysko i wtedy powie mi co mam dokładnie kupić czy cały zestaw który kosztuje u mnie 1108zł czy coś sie z tego urwie a szpilki to wydatek 10zł - szpilka 13zł - nakrętka
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

delta_fh12 pisze:wtedy powie mi co mam dokładnie kupić czy cały zestaw który kosztuje u mnie 1108zł czy coś sie z tego urwie a szpilki to wydatek 10zł - szpilka 13zł - nakrętka
i chcesz wydać te 1100 PLN ?? :shock:
EMWU is dead
delta_fh12
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 107
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 10:58
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

A MAM JAKIŚ WYBÓR? UŻYWKI CHYBA NIE DA RADY ZAMONTOWAĆ > NAWET JAKBYM CHCIAŁ GO SPRZEDAĆ TO I TAK MUSZE TO WYMIENIĆ BO Z TAKIM STUKOTEM NIKT GO NIE KUPI........ g:(\
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Kupić używany wał z łożyskiem w bdb stanie.
EMWU is dead
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”