doświadczenia oponowe

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

garfeelt
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pn 08 sie, 2005 19:00
Lokalizacja: net

Przekukałem forum w kwestii oponiarskiej. I stwierdziłem, że wątki dot. opon koncentrują się na rozmiarach, cenach, albo schodza na tematy okoliczne typu pompowanie azotem (nie twierdzę że kwestia jest nieistotna, btw). Natomiast brak jest chyba wątku gdzie konsekwentnie bedzie sie wpisywało konkretne doświadczenia z konkretnymi modelami opon na 200SX.
Więc pozwalam sobie zacząć:
(aha - opinie dotyczą gumek załozonych na s14a i niekoniecznie muszą być obowiązujące dla innych aut)

Zima:

Conti TS 810S - 205/50/16 V
( -> literka 'S' na końcu jest tu dośc istotna, bo jest to inny bieznik niż w 810 bez 'S').
Fajna opona jak jest sucho lub mokro, ale bez błota/śniegu. Na sypkim sniegu albo błocie + śniegu robi sie niefajnie. Ale nie jest to opona o v-kowej rzeźbie bieżnika, więc nie jest to zjawisko dziwne. Za to na czarnym asfalcie jedzie świetnie. W zakrętach za miekka jak każda zimówka niestety. Ale chyba nie mozna w ogóle mówic o zimowych oponach high performance... Za to ładnie jedzie prosto, zero wożenia na boki (choć pewnie też dlatego że to tylko 205).


Lato:

ContiSport 225/45/17 W
Średnio mi sie podobały. Na przodzie jechały średnio dobrze, lekko opóźniały ruchy kierownicą. Z tyłu jechały nieźle, nie mam uwag. Miałem wrażenie że choć sa stabilne, to nieco "śliskie".

Pirelli P-Zero Rosso 225/45/17 Y
Nie lubie tych opon. Mam je teraz na tyle. Mają IMHO za bardzo nacinany bieżnik i brak im trochę stabilności. Ale dośc przewidywalnie się za to zachowują. I sa ciche (dodaje to dla porzadku, bo who cares...? :) )Z przodu nie próbowałem ich jeszcze, ponieważ jedna z nich ma łatkę, a nie chcę mieć naprawianej gumy z przodu.

ContiSport2 225/45/17 Y
A te dla odmiany bardzo lubie. Miałem je na tyle, miałem (i mam teraz) na przodzie. Są bardzo stabilne, przód szybko reaguje na kierownicą. Głośne (... who cares...?...). Tył tez trzymały bardzo ładnie. IMHO dobra opona do s14.



W planach mam wymianę kręcących się na tyle P-Zero Rosso na Bridgestone'a 050 pewnie (korci mnie 080, ale to trudna guma do kupienia w PL, poza tym wygląda na pół-slicka, więc na wodzie może być nieciekawie...).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”