rzuca mnie straszliwie na koleinach

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

hard corek

Rzuca mnie straszliwie na koleinach. moje pytanie więc brzmi - co mam zrobić żeby nie rzucało ?
Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to wymieniłem całe zawieszenie. Geometria jest dobrze ustawiona.

Fakt mam szerokie gumy 225/16 - ale czy to jest główny powód? czy też może felga jest trochę zaciasna na gumę i powstają deformację ?

Pomóżcie
wolak240sx
Stały gość
Stały gość
Posty: 290
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 22:27
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Kontakt:

W zamierzchłych czasach jak miałem golfa II było coś podobnego przez to że miał założone bardzo szerokie kapcie i felgi 15-ki (standardowo winny być 13-ki).
Objawiało się to tym że wystarczyło lekko ruszyć kierownicą i od razu autem jakby żucało Po prostu 0 płynności przy skrętach przy większej prędkości. A na koleinach to już tragedia.
Z tym że nie wiem czy tak też jest w nissanie bo mój na szczęście idzie jak po sznurku (15-ki 205) :D
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Przyzwyczaj sie do tego. Wlasnie z uwagi na szerokie gumy. Przyznam ze przezwyczajalem sie do tego samochodu i jazdy po a wlasciwie juz OBOK kolein tak kolo miesiaca :) Potem jakos to opanowalem.
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
TURBO maniac
Stały gość
Stały gość
Posty: 442
Rejestracja: sob 20 gru, 2003 13:42
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

U mnie jest to samo. Mam 215/40 ZR17 i szpula auto w koleinach. Na zimę zakładam standart 195/60 R15 i jest normalnie, więc musisz się przyzwyczaić 8)
Gdy dał gazu to wał urwoł, bo pod maską było TURBO!
Awatar użytkownika
drv
Stały gość
Stały gość
Posty: 208
Rejestracja: ndz 27 lis, 2005 18:01
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Chyba że masz złe ET felgi. Wtedy auto też dużo traci na koleinach ale za
to na fajnej drodze masz lepszą przyczepność. :)
200SX RS13 CA18DET T25 + 2 cale przelot
Wywalony ABS
Wywalony środek:)
hard corek

Zmieniłem oponki z przodu na 205 z tyłu zostały 225 ,faktem jest że oponki przednie które miałem z profilu wyglądały jak dwa wzniesienia (coś mi przypominały hehe). Teraz mam normalne - i efekt jest rewelacyjny. Przestało rzucać.

Pozdrawiam
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

ja mam tez opony 225 i tez mna rzuca... wiec to wina szerokosci opon..
hard corek

Przynajmniej w moim przypadku niedość że były szerokie to jeszcze można powiedzieć że miałem zdeformowany profil bieżnika j.w. (dwie górki po bokach a na środku rowek) takie deformacje też wpływają na komfort (rzucanie). To tyle ...

Pozdrawiam
StefanS
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 155
Rejestracja: sob 14 sty, 2006 23:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Mi wysiadl amorek z tylu i wtedy dopiero rzuca samochodem na nierownosciach. I jezdzi jak woz drabiniasty - tak fajnie sie buja. :lol:
Nissan 200sx S14 Silvia
Obrazek
Awatar użytkownika
Pio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: śr 12 paź, 2005 17:06
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Ja kiedys mialem male felgi i waskie opony, a zle dobralem osadzenie ehh i zucalo jak nie wiem. Zmienilo mi to w zasadzie caly nastaw zawiasu. Nie znalem sie w tedy zupelnie na flegach. Rozmiar srub sie zgadzal, otwor tez a o ofsecie nic nie wiedzialem i tak sie to skonczylo....
Najtansze panweki ACL RACING, SPRZEGLA EXEDY, OLEJE MOTUL, TARCZE ATE POWERDISC, KLOCKI FERODO DS PERFORMANCE, ZAWIESZENIA KONI oraz WEITEC +plus duzo duzo innych. Bezkonkurencyjne ceny !!! ABSOLUTNIE ZAWSZE !!!

http://WWW.POWER-TUNING.PL
Awatar użytkownika
Muro
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 183
Rejestracja: sob 11 cze, 2005 10:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

ja mam w sx 245 z tyłu i jak widze koleiny to zaciskam z całej siły dłonie na kierownicy
nie mówiąc juz o terrano gdzie mam 275 złozone wszystkie cztery :twisted:
powrót do korzeni ?
hard corek

"oby drogi były zawsze gładkie i suche" nic więcej nie dodam ...

[ Komentarz dodany przez: Karrlos: Sro Kwi 19, 06 07:29 ]
Karrlos: Albo na temat i coś więcej dodajemy, albo nie nabijamy postów.
Ostatnio zmieniony śr 19 kwie, 2006 07:30 przez hard corek, łącznie zmieniany 1 raz.
Mic3K

Luknij na zbieżność kół. Ja ostatnio miałem coś podobnego. Pojechałem do warszatu, ustawili mi wsio komputerowo i śmiga jak lala :)
Ja też zaciskam rączki na kierze kiedy moje 245 wkroczą na wyboiste ścieżki. Uwielbiam slalomy :P W piątek mijając jedną dziurę, wpieprzyłem się w druga i 2 felgi załatwiłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”