Rozpórki kielichów

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Kto montował i coś opowie?
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: czw 25 wrz, 2003 22:18
Lokalizacja: Dusseldorf | Wrocław
Kontakt:

A co tu opowiadać? Co daje? Jak montować? Gdzie kupić? Gdzieś na forum była wzmianka o rozpórkach bodajże w temacie o zawieszeniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
TURBO maniac
Stały gość
Stały gość
Posty: 442
Rejestracja: sob 20 gru, 2003 13:42
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jeśli chodzi o 200sx to nie wiem, ale rozpórke miałem na przednich kielichach w Fieście XR2i i bardzo ją polecam! Wcześniej miałem tylko kompletne sportowe zawieszenie + szerokie kapcie, auto było twarde i wchodziło w zakręty jak po szynach ale po zamontowaniu rozpórki parametry te poprawiły się jeszcze bardziej, tzn. karoseria stała się dużo sztywniejsza, samochód jeszcze lepiej się prowadził (szczególnie w zakrętach) i ... plastiki w środku przestały trzeszczeć :lol: Efekt pewnie byłby jeszcze lepszy gdyby założyć rozpórkę również z tyłu.
Gdy dał gazu to wał urwoł, bo pod maską było TURBO!
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Jak plastiki dzieki rozpurkom przestna trzeszczec to tez zamontuje je :D
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

to jak ktos znajdzie rozporki to dajcie znac gdzie i za ile :)
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Wiem, że wiele osób je zachwala. Jestem ciekaw, czy zamontowanie do 200 SX'a, którego twardość zawieszenia znacie, da podobne efekty co w przypadku aut z bardziej miękim 'zawiasem'. Poza tym - czy należy założyć od razu 2, czy można najpierw jedną (lepiej na przód)? I czy rozpórka rozpórce równa, tzn. czy nie natknę się gdzieś na jakieś badziewie?
Anonymous

To ja się jeszcze wtrące :D Sam założyłem u sibie we włoskim szfocie jakiś czas temu rozpórke, mocowana na górnych punktach mocować mcpersonów, niedawno spiołem tez dół, konkretnie przy wachaczach, powiem że po suchej równej nawierzchni jeździ się bajecznie :mrgreen: gorzej jak pojawią się koleiny, a jeszcze jak popada albo pośnieży, walka z fajerą. Plastyki o dziwo nietrzeszczą aż tak bardzo. Ogólnie polecam montowanie rozpórek, ale w kolejkności dolna potem górna.
Anonymous

brt robi rozporki, trzeba do niego zastukac :wink:
Ramzes

znalazłem rozpórke na przód do s14 na www.tomson.pl firmy sparco i chcą za nią 490zł. Za ile coś takiego zrobiłby brt??
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Ja też będe robił ropórke i to już w lutym. Z polerowanej róry nierdzewki. Nie znam kosztu ale mam juz amówienie na taką a właściwie na cały komplet przód góra i dól oraz tył przy okazji sobie zrobię!
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

To podaj szczegóły jak będziesz wiedział coś więcej. Czy zamontowanie najpierw jednej (której?), potem drugiej itd. ma sens, czy należy założyć od razu wszystkie?
Awatar użytkownika
kubus
Stały gość
Stały gość
Posty: 486
Rejestracja: czw 25 mar, 2004 08:30
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

heh dzisiaj wzielo mi sie za odgrzebywanie no i jak wyglada sprawa rozporek.. warto czy nie ? tzn wiadomo ze tak ale jak z kosztami zamontowal ktos od czasu tego posta ??
pozdro
ChEsTeR

Ja z kumplem zrobilem na przd za cenet 16 pln materiałów plus robocizna
Awatar użytkownika
biernik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 103
Rejestracja: czw 24 cze, 2004 22:33
Lokalizacja: g. śląsk
Kontakt:

kumpel w Dąbrowie górniczej robil juz pare takich. Ladnie to wykonał.
POlerowane, malowane no i robil to za okolo 150 zeta
Awatar użytkownika
DrRedDevil
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 22 lut, 2004 21:33
Lokalizacja: z R-Sport'u
Kontakt:

Rozpórka, to bardzo wartościowa rzecz, bo od razu czuć poprawę polepszenia, auto jest sztywniejsze, i prowadzi się lepiej prawie na każdej nawierzchni (oprócz śniegu i lodu). Nie znam tematu w s13, ale jeśli chodzi o s14, to większość rozpórek w sieci jest skierowana do samochodów bez klimatyzacji, a problem się zaczyna, jeśli samochód jest w nią zaopatrzony, bo wtedy jest problem ze zrobieniem obejścia, i uzyskaniem odpowiedniej sztywności.
Jeśli ktoś się zdecyduje zamawiać z netu rozpórkę, to niech sprawdzi, czy tą co mu wcisną, będzie do samochodu z kierownicą po lewej stronie (LHD, czyli wersja dla ruchu europejskiego), i w przypadku posiadania klimatyzacji, czy rozpórka to uwzględnia w swojej budowie. Albo można taką rozpórkę zamówić pod auto w jakiejś Polskiej firmie, i mieć spokój.
Blow Off Valve
Racing Line: 2m Blow Off Valve #Cosmo2#BigBoy#
Street Line: The SUN Blow Off Valve

www.ProRacingTechnology.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”