Jaki rozmiar tulei drążka reakcyjnego?

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Bodiniusz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 70
Rejestracja: pt 22 sie, 2003 08:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Czy ktoś zna rozmiar tulei drążka reakcyjnego w S13? Sprzedali mi wysyłkowo niby od tego modelu, a okazał się za mały (niestety dopiero w warsztacie, po rozebraniu zawieszenia). Ale może ja mam jakieś inne drążki...
Awatar użytkownika
Bodiniusz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 70
Rejestracja: pt 22 sie, 2003 08:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

I co - nikt mi nie odpowie????
Głownie zależy mi na średnicy wewnętrznej (tam gdzie wchodzi śruba - kupiłem 12 a mam obecnie 14 - tak samo długość tej tuleki w kupionym wynosi ok. 6 cm, a powinno być ok. 8).
Czy mam jakieś lewe zawieszenie, czy kupiłem coś nie tak.

Czy komuś by się chciało zajrzeć pod maskę i zmierzyć (wiem, że nie jest łatwo).

Przy okazji zdjęcia z moimi starymi tulejami i nowymi wahaczami:
Awatar użytkownika
Litwinow
Stały gość
Stały gość
Posty: 434
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Na prośbę admina (personalów nie ujawnię ;)) nie zaśmiecam tematu: "drążki regulowane - wahacze S13 200SX" :D lecz piszę tutaj.
Może ktoś podzieli się tą "złotą informacją" jakiej średnicy jest otwór w tulei drążka reakcyjnego lub jaką ma średnicę śruba którą mocuje się drążek (tuleję) do podwozia w S13?
Mam do wyboru 2 tuleje: średnice 12 lub 14 mm.
Obrazek
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Suwmiarka w rękę i do dzieła... :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Litwinow
Stały gość
Stały gość
Posty: 434
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Dzięki TiGRA za radę.
Pewnie większość z nas się borykała z problemem doboru tulei do drążków reakcyjnych.
Ja pierwszy raz zakupiłem je w IC i okazało się, że nie pasują, ale innych nie było.
Przerobiłem je u tokarza.
Okazało się, że jest za mały otwór w tulei, a później, że średnica zewnętrzna też jest minimalnie za duża.

Dzięki motywacji przez parę administratorów :D zmierzyłem dziś sam tę średnicę podzwoniłem w kilka miejsc i spisałem wymiary które mi podano (wszystko na zdjęciu)

Doszedłem do następujących wniosków:
1. za pierwszy razem dostałem tuleje do S14,
2. w kilku firmach w katalogach są pomylone wymiary tulei,
tj. tuleje z katalogu do S13 pasują do S14
oraz tuleje do S14 pasują wymiarami do S13.
3. Może poprzedni właściciel mojej S13 coś modził przy drążkach reakcyjnych i mam inna śrubę mocującą tuleje do podwozia - czyli tą od S14, ale powątpiewam.
Załączniki
tuleja.png
Ostatnio zmieniony śr 17 mar, 2010 16:05 przez Litwinow, łącznie zmieniany 6 razy.
Obrazek
Jojo
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 14
Rejestracja: pn 26 paź, 2009 07:08
Lokalizacja: Nowy Sącz Małopolska
Kontakt:

chwała ci kolego za te info tez mialem z tym tematem problem ;)
stefan370
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 46
Rejestracja: czw 08 lip, 2010 11:22
Lokalizacja: Wrocław

Masz paragon to wymień , wymiary typu 14 na sru na pryy raczej nic nie muwią ale zawsze mozna to wymienić, jeśli masz paragon

No i oczywiście rozumiem, że podawałeś z winu, więc to nie twoja wina, że w sklepie siedzą jakieś obesrańce, nieprofejalniści także tymbardziej Ci przyjmą
Ostatnio zmieniony ndz 13 lut, 2011 22:56 przez stefan370, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”