wskaźnik paliwa nie działa ! jak naprawić ?

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

kokoszoko
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 23
Rejestracja: czw 23 sie, 2007 23:59
Lokalizacja: zach-pom, szczecin
Kontakt:

Witam, zepsuł mi się wskaźnik paliwa, jak to naprawić ?do tej pory wykręciłem pompę bo myślałem ze pływak się zawiesił, jednak to nie to.
Zanim się wskazówka zupełnie położyła unosiła się i opadała przez jakiś tydzień i pokazywała za każdym razem inną ilość paliwa.
Jak to naprawić ?? a mam s 13 Pozdro
fodryk
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 91
Rejestracja: wt 19 sie, 2008 16:54
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

tez mam takowy problem. ale to w przyszlym tyg sie zabiore za to. sprawdz kaboeki przy pompie.
Awatar użytkownika
Litwinow
Stały gość
Stały gość
Posty: 434
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Miałem podobne objawy. Przy wymianie pompy okazało się jeden z poniższych kabelków poprostu odpadł. Chyba ten najniższy brązowy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bybs
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 878
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 21:36
Lokalizacja: Zgierz/Lodz
Kontakt:

ja odrazu tez sie podlacze co do paliwa
mam taka sytacje ze mi za szybko wskazik opadana desce . tzn mam przejechane np 200km a mam mniej niz polowepaliwa na zegarze a spalanie wychodzi mi 11,5 litra wiec jak by nie patrzec to powinno byc ponad polowa. czy to normalne jest w S13 ? czego moze byc wina ?
ppp
Stały gość
Stały gość
Posty: 237
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 18:33

to jest chyba normalne,w obydwu s13ach miałem tak samo.Żeby nie było,że Nissan dał ciała z tym to w Civicu miałem tak samo.
kokoszoko
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 23
Rejestracja: czw 23 sie, 2007 23:59
Lokalizacja: zach-pom, szczecin
Kontakt:

sprawdziłem kabelki przy pompie , napięcie do żółtego i żółto niebieskiego kabelka tez dochodzi są to kabelki od lampki rezerwy i od wskaźnika. Dalej nie działa. Co to może być ?? możliwe ze wskazówka za nisko opadła i nie wstanie sama hmmm ?? albo wskaźnikowi w baku się popsuło?? wie ktoś jak to można sprytnie sprawdzić ??
fodryk
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 91
Rejestracja: wt 19 sie, 2008 16:54
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

wskazowka sama sie podniesi, nie ma opcji zeby nia dala rady. a jak odlaczysz kosc od pompy i wlozysz spowrotem i przekrecisz zaplon to idzie choc troszke do gory? bo u mnie nie chcialo isc. zalalem 70% zbiornika i smigala dobrze. teraz znowu nie chce. mysle ze sie zawiesza gdzies;/
kokoszoko
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 23
Rejestracja: czw 23 sie, 2007 23:59
Lokalizacja: zach-pom, szczecin
Kontakt:

nie no nic się nie rusza a benzyna jest. wskazówka leży poniżej poziomu niż jakby nie było już paliwa
fodryk
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 91
Rejestracja: wt 19 sie, 2008 16:54
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

wiec jedyne co pozostalo to wyjac pompe na stol w domku. i posprawdzac czy kabelki od pompy te co jeszcze w zbiorniku sie trzymaja. i czy dobrze polaczone.
kokoszoko
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 23
Rejestracja: czw 23 sie, 2007 23:59
Lokalizacja: zach-pom, szczecin
Kontakt:

sprawdzałem trzymają się to nie to
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”