AFR problem

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Konrad
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 954
Rejestracja: czw 31 sie, 2006 14:58
Lokalizacja: Koziegłówki
Kontakt:

Witam,

wiem że jest już kilka tematów na temat wskaźników, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na moje pytanie, mianowicie - kupiłem wskaźnik AFR Auto Gauge seria smoke z warningiem i peak, kabel sygnałowy podpoiłem do sondy, do sondy przychodzą trzy kable czerwony, czarny i biały, podpiołem wskaźnik do białego.

Teraz moje pytanie:
czy jak odpalę samochód i jest zimny, wskaźnik AFR wskazuje mieszankę bogatą to jest ok?
Nie wiem jak jest jak silnik się rozgrzeje, niestety nie mam jak teraz pojeździć :(

Zaznaczyłem na zdjęciu zakres w jakim wskazówka się porusza
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

To raczej normalne zachowanie biorąc pod uwagę automatyczne ssanie na zimnym silniku.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

tylko ze taki wskaznik nic nie pokazuje. niema co sie tym za bardzo sugerowac. na seryjnie sądzie to wrozenie z fusow .
Awatar użytkownika
Biedrona
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 18
Rejestracja: wt 16 paź, 2007 11:53
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Forest pisze:tylko ze taki wskaznik nic nie pokazuje. niema co sie tym za bardzo sugerowac. na seryjnie sądzie to wrozenie z fusow .
więc jaka ma byc sąda zeby wskazania były rzeczywiste
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Forest pisze:tylko ze taki wskaznik nic nie pokazuje. niema co sie tym za bardzo sugerowac. na seryjnie sądzie to wrozenie z fusow .
Oj moze nie tak do konca - owszem pokazuje to co jest w zakresie charakterystyki sondy lambda waskopasmowej...

Natomiast wykres przykladowej charakterystyki byl juz podawany na forum...
Biedrona pisze:
Forest pisze:tylko ze taki wskaznik nic nie pokazuje. niema co sie tym za bardzo sugerowac. na seryjnie sądzie to wrozenie z fusow .
więc jaka ma byc sąda zeby wskazania były rzeczywiste
Na forum bylo juz sporo o pomiarach AFR oraz opisow sond szerokopasmowych i waskopasmowych... Wystarczy poszukac..
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Przychylam się do tego co Tom napisał - sonda nie do końca jest taka nieprzydatna (inaczej ECU by jej nie brał pod uwagę) - spokojnie można odczytać czy AFR jest 14 czy 15.5, im później dokładność gwałtownie spada..

Więc należy traktować wskazania na zasadzie jest paliwo/nie ma paliwa
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”