Elektryczny wiatrak chłodnicy...

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

alpntrb pisze:A czy wersja od 2.9 Cosworth podpasuje czy nie?
Jeśli masz możliwość zmierzenia obudowy to zmierz i zobacz czy Ci wejdzie. Ale wydaje mi się że nie bedzie problemów.
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
Awatar użytkownika
alpntrb
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 30
Rejestracja: czw 11 gru, 2008 17:23
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

rtuber pisze:
alpntrb pisze:A czy wersja od 2.9 Cosworth podpasuje czy nie?
Jeśli masz możliwość zmierzenia obudowy to zmierz i zobacz czy Ci wejdzie. Ale wydaje mi się że nie bedzie problemów.
Problem w tym że nie mam takiej możliwości :/ ale jeszcze dziś podjadę do znajomka coś podumać...albo serwis FORD'a nawiedzę...
Wyprzedaję cały mój projekt - S14 pod klasę PROFI. Po szczegóły zapraszam na priv lub kom: 536 558 063
Awatar użytkownika
m0rr1s
Postojebca
Postojebca
Posty: 1079
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 20:25
Lokalizacja: od o. Rydzyka
Kontakt:

roball pisze:Napisz jeszcze jak zamierzasz to wysterować, temperatura na dolnym wężu jest niższa o 15*..25* - jeżeli czujniki są takie same i reagują na temp. np. 85* to ten dolny nigdy nic nie włączy.

na dolnym czujniku ustawić temperaturę cieczy optymalną dla pracy silnika (wartościami tu nie bede rzucał bo nie znam -ach jak mi przykro :mrgreen: )... no, te kilka stopni wyżej ;)

na górnym czujniku zaś po zmierzeniu temperatury jaka tam występuje w momencie załączenia się dolnego wiatraka ustawić temperaturę kilka stopni wyższą ;]

- jeśli czujniki nie mają regulacji to tak trzeba je dobrać wtedy żeby spełniało moje warunki xD

jesli dobrze to sobie wyobrazilem to jeden wiatrak bedzie pracował w momencie jak temperatura nieznacznie wzrośnie ponad normę a drugi załączy się w sytuacji bardziej kryzysowej ;]
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

m0rr1s pisze:
roball pisze:Napisz jeszcze jak zamierzasz to wysterować, temperatura na dolnym wężu jest niższa o 15*..25* - jeżeli czujniki są takie same i reagują na temp. np. 85* to ten dolny nigdy nic nie włączy.

na dolnym czujniku ustawić temperaturę cieczy optymalną dla pracy silnika (wartościami tu nie bede rzucał bo nie znam -ach jak mi przykro :mrgreen: )... no, te kilka stopni wyżej ;)

(...)
optymalna temp. cieczy wpływającej to taka, przy której ciecz wypływająca z silnika ma około ~90* - po co więc czujnik na dolnym wężu skoro można sterować z górnego? ;)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
m0rr1s
Postojebca
Postojebca
Posty: 1079
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 20:25
Lokalizacja: od o. Rydzyka
Kontakt:

hm no jeśli tak sie sprawa ima to rzeczywiście bezsensem jest dobieranie sie do dolnego węża.

ale w dwa czujniki bym sie pobawił. jak jeden wiatrak pyrka to zawsze ciszej niż jak już dwa fruną a i drugi zawsze posłuży jako margines awaryjny ;)
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Dwa czujniki to dobra rzecz - zawsze może jeden paść, ale bez zaawansowanego sterowania oba bym pakował na górę...

Hałasu wiele od takiego wiatraka nie ma - 10s i po sprawie (choć jak pracuje to jest głośno), najlepsza dla ucha opcja to progresja czyli płynne sterowanie obrotami i do tego przydaje się dodatkowy czujnik w dolnym wężu.
Ostatnio zmieniony czw 19 mar, 2009 21:20 przez roball, łącznie zmieniany 1 raz.
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
przepson
Stały gość
Stały gość
Posty: 324
Rejestracja: wt 08 kwie, 2008 10:01
Lokalizacja: radom
Kontakt:

no to temacik mozna zamykac wykminione i wyjasnione niech ktos tylko poda tem optymalna na wujsciu z bloku dla silnika ca18det i ka24e jeden czujnik walimy np 1 stopien ponad idealna temperature a drugi 2 stopnie oba na gorze i powinna byc malina:)
graciochy piekniochy od przepsona:)
gg:9503999
tel.509547567
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”