światła cofania i czujniki na skrzyni biegów

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

fenix
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 51
Rejestracja: ndz 26 kwie, 2009 20:12
Lokalizacja: Gliwice

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć którędy idą kable do świateł cofania...? - mojemu poprzednikowi najwyraźniej nie były potrzebne, ponieważ kable są po chamsku wyrwane i nie potrafię dojść którędy powinny iść...

Drugie moje pytania aby nie zakładać osobnego tematu brzmi - do czego służy "czujnik" na skrzyni biegów - wiem, że jeden jest od świateł cofania, jeden od licznika, natomiast nie mam pojęcia do czego jest ten trzeci (to już w ramach czystej ciekawości ;) )

Serdecznie dziękuję za każdą pomoc ;)
dark
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 132
Rejestracja: śr 02 lip, 2008 07:29
Lokalizacja: PL

tez czekam na odpowiedz
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

od biegu jałowego, sprzęgło wrzuć bieg i obserwuj obroty :)
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
Fabisz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 184
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010 01:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Po wczorajszym poleżeniu pod autem dostrzegłem, że oba czujniki zaznaczone na schemacie są nie podpięte co prowadzi do braku świateł wstecznych i tu pojawia się moja prośba by ktoś wyjaśnił gdzie mógł bym je podpiąć bo przeszukałem cały silnik i nigdzie nie mam luźnych wtyczek do tego, czego powodem jest pewnie fakt, że skrzynia była przekładana z automatu....

Znalazłem jeszcze coś takiego , tyle że wychodzi na to że mam jakąś ubogą wiązkę chyba skoro nie mam wyprowadzonych kabli to raz, dwa w takim razie wg was które E201 czy E202 odpowiada za światła wsteczne i co tak właściwie powoduje ten neutral switch skoro nie mam go wpiętego a silnik pracuje normalnie
Ostatnio zmieniony śr 23 mar, 2011 11:17 przez Fabisz, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Te czujniki z skrzyni lacza sie dokladnie z dolna wiazka silnikowa i tam szukaj.
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
Fabisz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 184
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010 01:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

ige pisze:Te czujniki z skrzyni lacza sie dokladnie z dolna wiazka silnikowa i tam szukaj.
Zanim zacznę szukać, czy istnieje szansa, że wiązka przy skrzyni automatycznej nie ma tych czujników albo są inaczej rozplanowane i podczas przekładki na manual ktoś jej nie zmieniał?
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Ja osobiscie nie mam pojecia nigdy skrzyni automatycznej w nysie nie widzialem live ale WYDAJE mi sie ze ten czujnik powinien byc zarowno w manualu jak i automacie.
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
RobertWA
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 15
Rejestracja: pn 18 paź, 2010 21:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

a na co wpływa ten neutral switch, co się będzie działo jak nie jest podpięty ?
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

wiazka z automata bierze info o wstecznym i luzie z głownej wajchy od biegów.
W skrzyni tych czujników juz niema z tego co pamietam
Najproscieh bedziesz miał załatwic czesc tej wiazki z fury od manuala bo przy skrzynce z bezpiecznikami te wtyczki sa chyba takie same.
Mozesz rowniez kombinowac jak je popodlacczac patrzac na schematy instalacji w serwisowce.
Awatar użytkownika
Litwinow
Stały gość
Stały gość
Posty: 434
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Czy ktoś może już rozwiązał problem świateł wstecznych?
Też jestem po SWAPie, a miałem automatyczną skrzynię.

Szukam w serwisówce S13 i S14 schematu wiązki na skrzynię AT i MT i odsyłają mnie z Electrical do AT a w AT nie mogę znależć, a w MT są oznaczone tylko czujniki Neutral position switch i Reverse lamp switch. Help!
Ostatnio zmieniony czw 12 kwie, 2012 22:05 przez Litwinow, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

da sie to ogarnac,musisz tylko troche poglowkowac ktory kabelek do ktorego podlaczyc,
Awatar użytkownika
Litwinow
Stały gość
Stały gość
Posty: 434
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Właśnie przydałby się schemat wiązki AT i MT wtedy bd główkować :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”