Wycieraczki przednie-nie chcą się wyłączyć

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Igorek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 121
Rejestracja: sob 29 lis, 2008 14:48
Lokalizacja: Warszawa

Witam. Mam problem z wycieraczami w s14a ,którą niedawno kupiłem. Problem polega na tym że wycieraczki włanczają się zmieniają prędkość lecz gdy chce je normalnie wyłączyć przełącznikiem nic to nie daje zostają na ostatniej prędkość dopiero przekręcenie kluczyku w stacyjce wyłancza je dopiero. Pozatym nie ma trybu chyba tego pierwszego w którym wycieraczki zatrzymują się i włanczają się co kilka sekund(te pokrętło co ile sekund ) ,jedno z drugim pewnie jest powiązane. Słyszałem że może być to silnik wycieraczek, był wymontowany i jest lekko pordzewiały ale niby działa ,choć może coś z nim właśnie nie tak? Co byście mogli doradzić??
Awatar użytkownika
m0rr1s
Postojebca
Postojebca
Posty: 1079
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 20:25
Lokalizacja: od o. Rydzyka
Kontakt:

podlaczajac sie do tematu, ale w S13, jest gdzies jakis sterownik wycieraczek czy cos takiego? u mnie też nie ma trybu przerywanego z opóźnieniem i zupełnie nie wiem gdzie tego szukać...
Nissan will get you through times with no money better than money will get you through times with no Nissan.
Obrazek
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Najbardziej prawdopodobne że styki w kolumnie kierowniczej są powycierane.
Najczęściej od pierwszej pozycji bo jest najbardziej używana.

Jak była by to wina silnika od wycieraczek to by wam w ogóle nie działały.

Dla s13 Serwisówka EL-69 i strony następne.

Sterownik wycieraczek w s13 jest przy głównym ECU Servisówka EL-82.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”