kontrolka rezerwy

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
djlasior
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 168
Rejestracja: pt 23 lip, 2010 18:04
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Mam problem z kontrolka rezerwy nie dawno jeszcze sie pokazywała jak jej sie zachciało, a teraz to już klapa nawet nie błyśnie nie wiem co jest grane czy to czujnik w baku siada.
Awatar użytkownika
moryc7
Stały gość
Stały gość
Posty: 280
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 12:12
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

może za dużo benzyny zalałeś ;D a poważnie to z tymi kontrolkami jest dziwna sprawa.... u mnie w 100nx też robi co chce i nie jest to indywidualny przypadek, bo wszyscy na to narzekają :?
Zapraszamy do Zakopanego!! http://www.zol.pl/nocleg/sfinks

__________________________________________________
____On the seventh day God created 4 stroke engine<blink>!!</blink> ;] ______
wilczek_1986
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 92
Rejestracja: pt 02 paź, 2009 15:27
Lokalizacja: UK

W bardzo wielu Nissanach (szczególnie tych starszych) jest problem z tymi kontrolkami rezerwy.

U mnie działa o tyle dziwnie,że zaświeci jak wskazówka jest na dole i już paliwa mało, poświeci jakąś chwilkę i gaśnie, następnie już nie zaświeci mimo,że benzyna już prawie się kończy...

Chyba,że to znak iż w baku są już tylko opary :D :D :D
Ostatnio zmieniony pn 10 sty, 2011 20:18 przez wilczek_1986, łącznie zmieniany 1 raz.
xiiooll
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 43
Rejestracja: czw 25 cze, 2009 18:29
Lokalizacja: Łódź

W s13 z tego co pamiętam wskaźnik poziomu paliwa jest oporowy. Najczęstszą przyczyną złego wskazywania jest po prostu brak masy. Weź odkręć ten otóż wskaźnik z baku i przeczyść dokładnie miejsce gdzie styka się on z bakiem ponieważ masą jest bak a tam najczęściej jest rdza i uniemożliwia przepływ prądu.
Awatar użytkownika
djlasior
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 168
Rejestracja: pt 23 lip, 2010 18:04
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Ok spróbuje z ta masa a jak nie to mam to gdzieś byle wskazówka chodzi.. :)
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

u mnie czasem zaświeci nawet przy połowie baku a ostatnio się żarzyła jak miałem prawie pełno :D
Awatar użytkownika
Nurek200SX
Stały gość
Stały gość
Posty: 358
Rejestracja: ndz 04 cze, 2006 19:43
Lokalizacja: Szczecin

Trochę kotleta walnę ale trudno:D

Pytanie takie gdzie jest ten czujnik rezerwy?? Bo u mnie nawet kiedy jest kompletnie zero paliwa rezerwa nawet się na chwilkę nie zaświeci....
...:::200SX S13:::...

Nie sztuką jest mieć nowego 200SX-a, sztuką jest wsadzić całe serce w starego, by wyglądał jak nowy ;D
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

no jak to gdzie w zbiorniku :D
Załączniki
pompaaa.JPG
Ostatnio zmieniony czw 23 cze, 2011 21:14 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”