3 swiatlo stopu

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

witam. posiadam 3 swiatlo stopu chcial bym je podlaczyc tylko teraz tak: podlaczam je pod przewod od stopu/pozycji (zarowka dwuwloknowa) i dziala, gdy wlacze swiatla pozycyjne,mijania 3-ci stop niedziala, po zamianie przewodow stop dziala, gdy sa wlaczone swiatla (czyli jako pozycyjne,mijania).

Jaka inna kombinacja jest potrzebna by bylo ok?
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

a w tym stopie masz diody czy żarówki ? żarówkę podpinasz biegunami teoretycznie obojętnie diody musza byc + do + - do - inaczej nie zatrybią ja mam wpięte żarówki stopu bezpośrednio pod żarówkę stopu i wszystko trybi
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

diody. no jak nie podlacze to jet h*jnia. zalozmy ze przewody ze stopu to czerwony i niebieski i w lampie tak samo. podlacze niebieski do niebieskiego czerwony do czerwonego (+do+ -do-) i wtedy stop dziala ale po wlaczeniu swiatel przestaje. zamienie je czyli czerwony do niebieskiego i niebieski do czerwonego (+do- -do+) i wtedy stop robi za trzecie swatlo pozycyjne;/
Ostatnio zmieniony pn 17 sty, 2011 23:47 przez Artur1020, łącznie zmieniany 1 raz.
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
stefan370
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 46
Rejestracja: czw 08 lip, 2010 11:22
Lokalizacja: Wrocław

bo minus podłączyłeś do +od stopu i ciągne mase przez żarówkę a plus do świateł musisz znależć prawidłowy - +najlepiej odłącz kość od lampy włącz pozycje i szukaj prawidłowych przewodów i nie sugeruj się kolorami
Ostatnio zmieniony wt 18 sty, 2011 14:11 przez stefan370, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

lewa tylna lampa czerwono zielony a 2 to czarny prawdopodobnie czerwono zielony z czerwonym lampy czarny z niebieskim lampy ewentualnie na odwrót :D
Awatar użytkownika
Fer
Stały gość
Stały gość
Posty: 405
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 17:54
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

A nie prościej podłaczyć plus do plusa, a minus ze stopu gdzieś pod budę pod jakąś śrubkę podpiąć ? Ja mam 3-ci stop też LED'owy i podpiąłem tylko plus, a minus pod byle jaką nakrętkę :lol:
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

:above: nawet "realówka" LEDowa za 10 zeta tak podpięta zadziała... po co więc kombinować
Ostatnio zmieniony wt 18 sty, 2011 22:08 przez TiGRA, łącznie zmieniany 1 raz.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
luk
Stały gość
Stały gość
Posty: 206
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 17:50
Lokalizacja: Węgierska Górka

Ktoś się orientuje jakie oznaczenie mają żarówki w 3 lampie stop?
Na podstawce jest tylko 18W
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”