Brak możliwości odpalenia, zwarcie?

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
hiszpan
Stały gość
Stały gość
Posty: 250
Rejestracja: czw 18 sie, 2011 06:36
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Koledzy mam taki problem z nyską. W piątek po pracy odpaliła bez problemu, odwiozłem i odprowadziłem młodą do domu, wsiadam do auta i odpaliło ale tak ledwo. Wróciłem do domu wszystko pięknie następnego dnia rano przekręcam kluczyk i cisza...:/
Sprawdziłem aku, rozrusznik, bezpieczniki i brakuje mi pomysłu bo nadal jest bez zmian... po przekręceniu stacyjki słychać pompę paliwa przychodzi do odpalenia i słychać tylko buczenie w bagażniku tak od spodu bardziej i do wewnątrz i miga czy świeci tylko boczny kierunek prawy ( od pasażera ) ten w błotniku.
Czyli tak jak by jakieś zwarcie czy coś z kompem:/

Ma ktoś jakiś pomysł???? da się to jakoś zdiagnozować bądź dojść do robiącego zwarcie elementu????

Pilnie proszę o pomoc i jakieś wskazówki...
Części mechaniczne SR20DET + osprzęt...
kontakt: 783693864
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

sprawdź masy i kable przy rozruszniku(poruszaj). Podmień tez akumulator na inny na próbe.
Awatar użytkownika
hiszpan
Stały gość
Stały gość
Posty: 250
Rejestracja: czw 18 sie, 2011 06:36
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

akumulator podmieniałem i dziś dla pewności byłem z rozrusznikiem na warsztacie gościu przeczyścił skasował 70 zł i uruchomił go przy mnie. Bendliks czy jak to się tam zwie wysuwa się bo słychać.

ale czemu ten kierunek świeci? i to tylko ten jeden?
Części mechaniczne SR20DET + osprzęt...
kontakt: 783693864
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

wymień kabel masowy z aku do budy i z aku do silnika
mi też się świecił kierunek i wciągało prąd wywaliłem alarm jest git
ściągnij prawy błotnik tam mogły się przetrzeć kable o budę i robi zware
kable do aku mogę zrobić z linki obecnie posiadam linkę 25mm kwadrat
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

hiszpan pisze:akumulator podmieniałem i dziś dla pewności byłem z rozrusznikiem na warsztacie gościu przeczyścił skasował 70 zł i uruchomił go przy mnie. Bendliks czy jak to się tam zwie wysuwa się bo słychać.

ale czemu ten kierunek świeci? i to tylko ten jeden?
no ale robil cos przy tym rozruszniku? czy tylko go wyczyscil?
Wrzucales rozrusznik juz do auta i sprawdzales czy jest ok?
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
hiszpan
Stały gość
Stały gość
Posty: 250
Rejestracja: czw 18 sie, 2011 06:36
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Właśnie wróciłem od auta. Posprawdzałem miernikiem przejścia masy, do silnika i na budę z aku jest normalnie przejście. Ciągle coś brzęczy gdzieś z tyłu auta przy osi jak przekręcam zapłon żeby odpalić.

Rozrusznik niby tylko przeczyścił i podłączył go przy mnie na krótko i hulał... po zamontowaniu do auta dalej to samo bez zmian....

Gdybym podłączył kompa do auta można by coś zdiagnozować??? bo kabel mam ale szkoda laptopa na ten mróz jeśli to nic nie da...

EDIT: ma ktoś jeszcze jakieś pomysły????:(((
Ostatnio zmieniony pn 06 lut, 2012 21:40 przez hiszpan, łącznie zmieniany 1 raz.
Części mechaniczne SR20DET + osprzęt...
kontakt: 783693864
skolimus
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: wt 12 maja, 2009 18:16
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Miałem kiedyś podobny problem u kumpla. u niego okazało sie, że rozrusznik nawalał.

1. diody na desce Ci się zaświecają? Gasną jak przekręcasz na zapłon?
2. sprawdz bezpieczniki w kabinie i pod maską
3. sprawdz czy dochodzi sygnał 'odpalenia' do rozrusznika. Ja to zrobiłem podłączając
próbówkę 12v do tego kabelka trzeciego przy rozruszniku i przekręciłem na zapłon.
4.przy odłączonym kompie da się kręcić rozrusznikiem. nie odpali :)
5. zlokalizuj dlaczego Ci świeci ten kierunek, czyli: odłącz żarówkę, sprawdz kable

powodzenia i napisz co i jak

edit:
właśnie zobaczyłem, że mieszkasz całkiem blisko :) jak se nie poradzisz to może się uda podjechać
Ostatnio zmieniony pn 06 lut, 2012 22:43 przez skolimus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hiszpan
Stały gość
Stały gość
Posty: 250
Rejestracja: czw 18 sie, 2011 06:36
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Spoko po pracy będę dalej walczył. Ale jak nic nie wskóram to napewno się odezwę:) A pro po czym kolega jeździ?

1. Tak diody się zaświecają a jak przekręcam zapłon to gasną.
2. Bezpieczniki sprawdzałem. Ale dziś sprawdzę jeszcze raz te w kabinie.

co do reszty to sprawdzę jeszcze raz. A boczne kierunki i tak wypierniczę.

A powiedzcie mi jeszcze co to jest z lewej strony tak pod błotnikiem jak idzie przewód do kierunku to jest taka czarna puszeczka z wtyczką... Bo jak np ją odłączę to nie słychać tego buczenia z okolic bagażnika.

Rozrusznik powinien być ok, gościu przy mnie go normalnie uruchomił od aku.
Części mechaniczne SR20DET + osprzęt...
kontakt: 783693864
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

samo sprawdzenie miernikiem przejscia masy nie wystarczy, podczas dzialania rozrusznika jest spory pobor pradu wiec tam musi byc konkretne polaczenie, podobnie jak nie dokrecisz klemy to nie odpalisz.
Posprawdzaj jeszcze raz masy, tzn odkrec od budy i przeczysc.
Zawsze tez mozesz sprawdzic czy rozrusznik zakreci silnikiem srubokretem :)
Zdejmujesz z rozrusznika kabelek od stacyjki, wsuwasz srubokret do tego pinu od stacyjki wystajacego z rozrusznika i przykladasz jednoczesnie do grubego przewodu z aku, w tej chwili rozrusznik powinien zaczac krecic silnikiem.
Jak tego nie robi to moze miec za slaba mase, a i mase sprawdz miedzy buda a silnikiem a nie tylko miedzy aku a buda :)
Ostatnio zmieniony wt 07 lut, 2012 09:43 przez Ban0ff, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

nie wiem czy to bylo poruszane ale, mialem kiedys mega zasniedzialy kabel/wtyczke na rozruszniku i podobnie sie zachowywal(auto golf)
a druga sprawa to czy spradzales kable przy aku? to moze banalne ale czasem wygladaja na trzymajace a jednak tak nie jest, najlepiej zdjac klemy przeczyscic piny w aku i zalozyc ponownie na smarze lub wazelinie technicznej.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

jak szaman mowi! zapomnialem o tym tez mialem tak ze stacyjka przekrecona wszystko dziala git, strzal z kluczyka i tylko cyt. po docisnieciu klem i ich przykreceniu bylo ok.
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

a próbowałeś odpalić na pycha czy na linkę jeżeli odpali to szukaj w kablu masowym klemach
kablu który idzie do rozrusznika wszystkie styki od tych kabli jak masz możliwość to podmień
rozrusznik , zwykłym miernikiem nie sprawdzisz kabla czy jest dobry jedynie czy ma przejście
a to nic ci nie da
Awatar użytkownika
hiszpan
Stały gość
Stały gość
Posty: 250
Rejestracja: czw 18 sie, 2011 06:36
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Koledzy dziękuje wam pięknie za wszelką pomoc i rady związane z moim problemem:))) Można na was liczyć:)

Aż wstyd się przyznać co było przyczyną ale myślę że temat posłuży innym osobą z podobnym problemem.
Wniosek... najważniejsza jest MASA:) Autko hula aż miło:) Ale uczy się człowiek na błędach:) Jeszcze raz dzięki:)
Części mechaniczne SR20DET + osprzęt...
kontakt: 783693864
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

gdzie tej masy braklo? na klemie? :D
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
hiszpan
Stały gość
Stały gość
Posty: 250
Rejestracja: czw 18 sie, 2011 06:36
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Hehe:) nie na klemie:) na silniku:p
Części mechaniczne SR20DET + osprzęt...
kontakt: 783693864
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”