akumulator w baga?niku

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Brutal
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 133
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 11:53
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Kontakt:

dredman pisze:a ze sie wtrace jak prowadziliscie kabel przez bude bo mnie tez czeka przenoszenie akomulatora na tyl ;) ad umiejscowienia go w bagazniku... po srodku rzuciiliscie gdzie czy jakies takies piekne miejsce gdzies bez wiekszych problemow da sie go ustawic...
A wlasnie jak to jest przy lataniu bokiem i aku z tylu bo tam sie pwszytsko przelewa hehe ;0
Ja mam puszczony w okolicach prawego progu - analogicznie jak masz fabryczną wiązkę po lewej stronie. Kabel puściłem w peszlu, żeby zmniejszyć ryzyko przetarcia. Jeśli chodzi o aku, to mam wyspawaną podstawkę przynitowaną do podłogi po prawej stronie bagażnika, tuż przy mocowaniu amortyzatora.
Ostatnio zmieniony czw 06 wrz, 2012 11:32 przez Brutal, łącznie zmieniany 1 raz.
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

A którędy przeciągnąć kabel z pod maski do środka auta? Jest jakaś dziura w której zmieszczą się 2 kable 25mm2? Gdzie najlepiej podłączyć +? W tym miejscu gdzie seryjnie jest klema?
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Jak nie masz klimy to mozesz podciagnac zaslepionymi otworami po stronie nog pasazera. Kup najlepiej przewod od bmw czy to e36 czy e30 z silnikiem 2.5, byly montowane w bagazniku seryjnie akumulatory.
Najszybciej bedzie podciagnac ten kabel i podlaczyc do rozrusznika a kleme przy starym miejscu z przodu usunac albo jakos zaizolowac.
Mase mozesz spokojnie podpiac prosto do budy w bagazniku, np wkrec pod srube do mocowania zderzaka w podluznicy
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

ja tam kupiłem mniejsze aku i siedzi tam gdzie był i dolot się mieści;)
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

gh pisze:ja tam kupiłem mniejsze aku i siedzi tam gdzie był i dolot się mieści;)
a dawca to
matiz/tico/jazz, bangla ale kupujcie firmowe aku
Rice is nice
Obrazek
gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

pojechalem do sklepu i kupiłem najmniejszy jaki akurat mieli. Mam go 2 lata i hmm ostatnie pół roku był nie używany i działa. Nie pamiętam jaka firma i jakie parametry, ale spoko sobie daje radę, a przy tym jest prawie o połowę mniejszy. Na tyle, że dolot się mieści
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

właśnie nie ma sensu wydawac 600pln na jakies żelowe wystarczy 170pln i bedzie dzialac ze 4 lata conajmniej jakby te żele były fajne to samochody elektryczne by jezdziły i jeżdziły
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

Banoff, wielkie dzięki za podpowiedź, w weekend może coś wywalczę. Niestety mam klimę ale spróbuję znaleźć jakąś dziurkę niedaleko rozrusznika :P
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Itallio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 118
Rejestracja: pt 02 sty, 2009 17:42
Lokalizacja: Żory

odkopie troche temat, szukam kabla do przeniesienia aku do bagaja, ktoś wcześniej pisał o kablu spawalniczym. Coś takiego się nada?
http://www.arweld.net/766,kabel-spawaln ... 25mm2.html

jeśli nie to skąd wziąć coś podobnego żeby cena nie urywała głowy? :P
Z20LET Bertone + S14a Racing
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 373
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

Itallio, ja do tej oparacji użyłem kabla z BMW e46 touring, ma chyba ponad 4m długości, giętki, można go sobie fajnie ułożyć przy progu ;) dodatkowo czasami są z oryginalną puszka przyłączeniowa i w tym miejscu możesz podłączyć wszystkie kable ;) koszt 100zl ;)
Itallio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 118
Rejestracja: pt 02 sty, 2009 17:42
Lokalizacja: Żory

oo, dzięki! to podjade na szrot BMW u mnie i coś poszukam. W razie by nie było, 4m kabla starcza do takiej operacji czy lepiej 5?
Z20LET Bertone + S14a Racing
Awatar użytkownika
HaKeN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: pt 08 mar, 2013 10:06
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:

4 metry na miętowo Ci starcza z nawiązką na przewód do osobnego zasilania pompy :)
Itallio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 118
Rejestracja: pt 02 sty, 2009 17:42
Lokalizacja: Żory

e to luz, bo myślałem, że 4m to na styk będzie
dzięki chłopaki pozdro
Z20LET Bertone + S14a Racing
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”