Spryskiwacze nie działają. Od zawsze.

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Witam,

Od poczatku mania mojego autka (240sx, s13) nie działały spryskiwacze i w końcu trzeba to zrobić.

W serwisówce jest niewiele na ten temat - schemat elektryczny razem z wycieraczkami oraz obrazek jakie narzędzie użyć do ustawienia dysz. Jest też pokazane rozmieszczenie elementów, ale jakoś trudno stwierdzić gdzie jest pomka (a podobno są nawet dwie).

Rurki mam. Dochodzą od maski i znikają pod blachą przed nadkolem. Plastiki od nadkli mam niestety przynitowane więc zanim rozwierce nity zapytam co jeszcze można sprawdzić.

W schemacie elektrycznym sa pokazane wtyczki E5, E6, E7 - wynika z tego, że od przedniego spryskiwacza, tylnego i wskaźnika poziomu płynu. Na konsolce mam żarówkę z rysunkiem spryskiwacza - co ona oznacza? Niski poziom płynu? U mnie (płynu brak) nie świeciła nigdy. Na schemacie elektrycznym nie dopatrzyłem się jakiegoś 'switcha' od poziomu.

Czy ktoś się może bawił w reanimację spryskiwaczy?

Pozdrawiam,
ml.
240sx s13
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Naaaprawwwdę , nie gadaj :lol:
Nie mogę ze śmiechu, jednak jesteś nie reformowalny.
No dobra.

Bez demontażu nadkoli się nie obejdzie.

Posprawdzaj sobie silniczki bo one często padają. Zresztą słychać czy działają.
Następnie drożność przewodów przewody wychodzą bez problemu tak jak i same spryskiwacze z maski trzeba tylko trochę pokombinować.
Spryskiwacze możesz sobie od razu wymienić na mgłowe od Citronena są po 30zł w większości sklepów motoryzacyjnych byle by mocowania pasowały.

w serwisówce nie ma za dużo bo nie ma o czym pisać. posiedź i pokombinuj trochę na tym i na pewno znajdziesz problem.
Awatar użytkownika
mielnik
Stały gość
Stały gość
Posty: 409
Rejestracja: śr 20 kwie, 2011 17:56
Lokalizacja: Wrocław

od citroena c3 pasuja idealnie spryskiwacze. Tylko, ze wcale nie sa tak dostepne bo troche sie naszukalem we Wro, a jak juz byly to za 60zł, no ale znalazlem za 35 w koncu.

Sciagnij nadkole od strony pasazera i wszystko bedzie na wierzchu
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Eric, Ty też na reformy niepodatny - pomożesz, ale ile się przy tym nagadasz :-) Po prostu nie każdy dłubie w samchodach "od lat", a jak miałbym coś spi...lić to wolę zapytać.

Dziękuje, za info, zapytam tylko co jest w oryginalnych wytryskach nie-tak, że od razu sugerujecie żeby je wymienić na sitroeeen? Sikają ciurkiem czy jak?
240sx s13
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Silniczki często przestają działać z powodu złamanej nóżki od wtyczek, albo faktu, że są już bardzo zaśniedziałe te wtyczki. Ja ostatnio robiłem to w Primerze, to musiałem silniczek cały rozebrać i kable bezpośrednio przylutować od wewnątrz bo nóżki się złamały i nie miałem jak wtyczki podpiąć.
kamil 240
Stały gość
Stały gość
Posty: 259
Rejestracja: wt 11 gru, 2007 18:46
Lokalizacja: z grubej rury 2,5cala

dolej plynu hehe.
zarcik pewnie ze silniczek do wymiany zawsze tak sie konczylo. sprawdz czy prad dochodzi i bedziesz mial wyjasniona sprawe......
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

moj silniczek stary totalnie przegnil , przy probie wyciagniecia rozpadl mi sie w rekach . Podpowiem Ci ze idealnie pasuje silniczek od daewoo tico . Pozdrawiam
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

laser pisze:że od razu sugerujecie żeby je wymienić na sitroeeen? Sikają ciurkiem czy jak?
seryjne sikają strumieniem, przez co spryskujesz praktycznie 1 strumieniem 1 miejsce na szybie, 4 strumienie, czyli 4 miejsca zamiast całej szyby, te citroenoskie robią mgłę siadającą na szybie
Poszukuję...
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

i co znowu poprawiamy serię :lol:
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

erison pisze:i co znowu poprawiamy serię :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
brales
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 10:53
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Panowie co do tych spryskiwaczy z citroena, to nie jest przypadkiem tak, że przy większych prędkościach pęd powietrze tą mgiełką zdmuchuje w taki sposób, że psika na sam dół szyby ? Na co dzień śmigam hondą i też wszyscy mówili, żeby wstawiać mgłowe, a przy speedzie większym niż 100 to tak nisko psika, że się do niczego nie nadaje.
Awatar użytkownika
mielnik
Stały gość
Stały gość
Posty: 409
Rejestracja: śr 20 kwie, 2011 17:56
Lokalizacja: Wrocław

brales pisze:Panowie co do tych spryskiwaczy z citroena, to nie jest przypadkiem tak, że przy większych prędkościach pęd powietrze tą mgiełką zdmuchuje w taki sposób, że psika na sam dół szyby ? Na co dzień śmigam hondą i też wszyscy mówili, żeby wstawiać mgłowe, a przy speedzie większym niż 100 to tak nisko psika, że się do niczego nie nadaje.
nie
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ciśnienie w wężykach za niskie wiec albo przytkane albo pompka już na wykończeniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”