Lampy przod s13

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

Mam s13-e,ostatnio zrobilem sleepy eyes na,niestety prawa lampa otwera mi sie z opoznieniem ,nie wiem dlaczego,przy normalnym otwieraniu lamp nie robi to roznic ale przy sleepy eyes zawsze prawe oczko zostaje nizej,zaznaczam ze wymienilem silnik prawej lampy bo stary juz padal i jeczal,jednak to nie pomoglo

w czym tkwi problem?przekaznik? :?
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Problemem jest wiązka sama w sobie [opór przewodników] ...nie przejmuj sie opóźnieniem ... wszyscy tak mają...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

no tak,tylko ze przy ustawianiu lampy na sleepy,musze otwierac maske za kazdym razem i poprawiac recznie,to mnie denerwuje :( :(
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Jeżeli masz tak sporą różnicę w wysokości to pewnie masz konajacy silniczek lub słabo nasmarowane dźwigienki i zawias
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

wlasnie wymienilem,bo faktycznie jeczal jak stara xxxx,to samo
Majkelll
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 726
Rejestracja: czw 23 wrz, 2010 22:15
Lokalizacja: Pułtusk

Ja też tak czasem miałem, u mnie pomagało zamykanie i otwieranie lamp po kilka razy na szybko :)
CA18DET - Jeden osiem Turbo burbo...
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

z ciekawostek jak wciśniesz delikatnie guzik od otwierania lamp, tak żeby tylko stykał, to będą się zamykać i otwierać i tak w kółko i po chwili powinny na przemian się zamykać i otwierać mijając się lewe z prawym, typu prawe otwarte lewe zamknięte ;)
Poszukuję...
Awatar użytkownika
SnowBizz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 165
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 21:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

W lampach masz cięgna do regulacji wysokości, możesz spróbować tą lampe którą masz wyżej skrócić jej cięgno.
Jeśli to nie pomoże bo np. po zamknięciu całkowitym lampy będą nierówno to jeszcze masz regulacje na samym silniku - Łapa która trzyma cięgno jest na wieloklinie (klucz 14) i musisz je ustawić równo ze sobą (L i P).
Dodatkowo jeszcze jest regulacja na samych daszkach lampy ale to już raczej na sam koniec do delikatnej kosmetyki zamkniętych całkowicie lamp.
Jeśli widzisz że któraś lampa ewidentnie startuje opuszczanie szybciej, to zacznij od ustawienia wieloklinu.

Ja ten temat przerabiałem tydzień temu i udało mi się zgrać lampy że ile % zamknięcia lamp bym nie ustawił na pivocie to lampy zawsze są równo, chociaż przed operacją była mega różnica.

Jak już lampy będą równo się opuszczały to wtedy zostaje regulacja świateł, żebyś nie świecił ludziom po oczach, ale to już osobne śruby i nie mają wpływu na położenie daszków względem zderzaka.
Ostatnio zmieniony wt 16 cze, 2015 08:50 przez SnowBizz, łącznie zmieniany 1 raz.
SR13 na ukończeniu
Rendy272
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 1
Rejestracja: wt 29 mar, 2022 12:00

Tez sie podpinam , a moze masz jakieś schematy jak to zrobić , ktore sroby od czego , bo ja mam krzywo daszki , i za cholere nie wiem jak wyjąć zarowke od reflektora, dopiero zakupiłem s13 i zielony jestem 🤦🤦🤦🤦
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Hej, Rendy, gratulacje zakupu!

Co zaś do Twojego pytania to:
po pierwsze sciagnij sobie service manual do S13, tam jest wszystko rozpisane i rozrysowane,
po drugie na szybko do wyjecia zarowki trzeba odkrecic plastikową osłonę lampy 4 wkręty na śrubokręt krzyżakowy,
pozniej 4 śruby na krzyżaka lub klucz 10mm i zdjąć daszek no i masz dojscie.
PS. jeśli długo to nei bylo ruszane moze byc z tym problem, a częśc śrub może się ukręcic :/
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”