Problem z wskazówką paliwa

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
SKYLINE R34
Stały gość
Stały gość
Posty: 311
Rejestracja: sob 20 gru, 2008 11:47
Lokalizacja: Bogatynia

Witam!
Mam problem z pokazywaniem paliwa.
Wskazówka spada poza skale po chwili troche sie podnosi albo podnosi sie i pokazuje tyle ile jest naprawde paliwa w trakcie jazdy.
Nie wiem czy jakiś kabel zaśniedział czy coś gdzieś nie łączy.
Bo gdyby było cały czas to mógł by być pływak walnięty ale raz pokazuje dobrze a raz wariuje i opada poza dolną skale a nawet jeszcze niżej.
Może miał ktoś taki przypadek i wie o co kaman?

Dodał bym zdjęcie ale wyskakuje mi że przekroczyłem maksymalny limit uploadu (5mb)
Zdjęcie waży 74kb a ostatnio nic nie dodawałem.
Było s13
Jest s14a
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3182
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wiec tak zaczne od konca ;)
foto czy filmy wrzucaj na serwery zewnetrzne typu picasa yt itd.

pokolysz autem i sluchaj w okolicach baku czy nie ma metalicznego dzwieku tzn czy nie slychac ze cos metalowego lata w baku,
albo wymontuj dekiel baku z pompa i zajrzyj czy nie lata ci w srodku baku tak przegroda metalowa,
u mnie tak jest i czasem przycina plywak ;)
a jak juz bedziesz mial dostep do pompy to mozesz sprawdzic reakcje na recz e podnoszenie plywaka,

zeby to zrobic wystarczy odkrecic 4sruby dekielka w bagazniku a pozniej 6 mocujacych pomrywke baku no i zdjac przewody ,
jakbys chciał robic test plywaka to pamietaj ze wlaczajac zaplon pompa ci sie wlaczy wiec albo przewod zalozyc i dac do baku albo wyjac bezpiecznik w puszce przy aku, tylko nie wiem czy to tez nie wplynie na wskaznik poziomu.

ps. zacznij od poruszania wtyczka wiazki do pompy paliwa w bagazniku, a pozniej od ruszania kabelkami przy deklu baku zanim go odkrecisz.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
SKYLINE R34
Stały gość
Stały gość
Posty: 311
Rejestracja: sob 20 gru, 2008 11:47
Lokalizacja: Bogatynia

Ok dzieki za podpowidz. Obczaje te kable i dekiel baku. I zobaczymy co tam sie skopalo.
Było s13
Jest s14a
timetourist
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: pn 06 sie, 2012 15:05
Lokalizacja: Wrocław

Cześć, nie chce zakładać nowego tematu więc szybkie pytanie.;) Kiedy powinna się zaświecić kontrolka rezerwy w 13?:D
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

jak jest mało paliwa 8) :D
timetourist
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 13
Rejestracja: pn 06 sie, 2012 15:05
Lokalizacja: Wrocław

Draxan pisze:jak jest mało paliwa 8) :D
Hehehe... :D Chodzi o to, że nigdy nadmiernie nie wysuszałem tego samochodu, ostatnio czekałem z tankowaniem aż zaświeci się kontrolka i się nie doczekałem. Wskazówka poziomu w zasadzie już leżała na żółtym polu i nic. Obejrzałem kilka filmów na yt i w żadnym s13 ta kontrola się nie świeci, np. http://youtu.be/A1-h3f1f78A jakaś typowa usterka z racji wieku czy może można jeszcze bezpiecznie jeździć?:D
Ostatnio zmieniony ndz 27 lip, 2014 14:33 przez timetourist, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

tez tak mialem wiec sam nie jestes wogóle nie doprowadzaj do takiego spadku i tankuj to pompa pozyje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”