Jak (nie)działa tylna wycieraczka.

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Mam powracający problem z tylną wycieraczką,ktora zatrzymuje się w róznych miejscach.
Czy ktoś może wi jak to naprawić?

Do motorka wchodzą 4 druty: jeden to zasilanie - na stałe, drugi sterowani włczenie silnika = sterowane masą przez "amp", trzeci - masa do przełącznika sektorowego, czwarty - masa do przełącznika sektorowego.

"amp" - ta czarna kostka przy zamku klapy włącza/wyłącza silnik, ktory przez przekładnie slimakową napędza korbowód sprzęgnięy z wycieaczką. Silnik kręci się zawsze w jedną stronę, a ten korbowód powoduje ruch wycieraczki w lewo i prawo. Kwestia tylko aby wyłączyć silnik we właściwym momencie. "amp" dostaje chyba sygnały na pomaranczonym drucie z przełącznika sektrowego. Dzięki temu wie gdzie jest wycieraczka.

Tyle domysłów. Powiedzcie teraz czemu to nie chce dobrze działać. Uszkodzony/brundy przełącznik sektorowy, czy "amp"?

Pozdrawiam, Marcin.
240sx s13
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3182
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

mozesz miesc potopione kable idac do silnika wycieraczki, poniewaz ida razem z przewodami do podgrzewania szyby, ja mialem ta wiazke stopiona w calosc, wycieraczka dzialala jak mialem wlaczone ogrzewanie szyby ;)
ale chyba bardziej prawdopodobnym bedzie wyrobiony wieloklin w ramieniu wycieraczki,
sprawdz ruszajac reka wycieraczke czy obraca sie z osia, jak nie to wymontuj ramie wycieraczki i przeczysc wieloklin, zmontuj, moze bedzie dzialac :)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

ja miałem tak samo aż w końcu przestała działać :D silnik sprawny czarne puszeczki też jak włączam wycieraczkę to słychać przekaźnik , miałem też problemy z podgrzewaniem tylnej szyby która teraz działa poprawnie a wycieraczka nie :D
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

A wiecie, ze mi tez ogrzewania tylnej szyby niedziala?...
Wiazka nie wyglada zle, ale rozwine i sprawdze. Chodzi o kable pod klapa po prawej stronie w kierunku jazdy?

Mocowanie wycieraczki ok - zdjalem ramie i na oske przykleilem wskaznik - kwalek patyka - na plaster. Kreci sietak. Samo zle.

Powidzcie mi jednak jak powinna dzialac ta wycieraczka. Mialem dwie klapy i w kazdej bylo inaczej. W tej ostatniej po wlaczeniu pioro z pozycji "stanie" przekrecala siedo "lezenjie". Po jakis pol minuty wracala do pionu i tak w kolko. Wczesniej krecila sie w te i z powrotem poki byl wcisniety guzik.
240sx s13
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

hmmm mi w sobote tez sie popsulo ogrzewanie tylnej szyby :(
Moze ktos wie dlaczego ?
Awatar użytkownika
MEFisto087
Redaktor
Redaktor
Posty: 4106
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:29
Lokalizacja: WM_____

borimichal, Pewnie przetarłeś którąś ścieżkę na szybie jak zamykałeś klapę :lol:
Sucz 200sx S13
Pickup D22
Parch Patrol Y60<= Sprzedany
Opinie w dziale Giełda
Obrazek
"If it isn’t broken, don’t fix it"
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

MEFisto087 pisze:borimichal, Pewnie przetarłeś którąś ścieżkę na szybie jak zamykałeś klapę :lol:
ufff,a juz myslalem ze to cos powaznego :roll:
Awatar użytkownika
MEFisto087
Redaktor
Redaktor
Posty: 4106
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:29
Lokalizacja: WM_____

a teraz pokarz fotkę "przetartej ścieżki na szybie" made by Bori :wink: bo nie powiem też było to dla mnie zagadką zanim opowiedziałeś swoją wersje wydarzeń
Sucz 200sx S13
Pickup D22
Parch Patrol Y60<= Sprzedany
Opinie w dziale Giełda
Obrazek
"If it isn’t broken, don’t fix it"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”