Elektryka/przewody szyb

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

tomek_ed9
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: sob 16 lut, 2013 17:13
Lokalizacja: Koszalin

Witam, na poczatku dodam ze jestem w tym laikiem.. otoz w aucie przeze mnie zakupionym nie otwieraja/zamykaja się szyby boczne. Nie mam ani panelikow ani boczkow tylko czysta blache i tymczasowo chcialbym zastosowac jakis zamiennik/przełącznik zeby w upalne dni otworzyc szybe.. (aktualnie szukam do kupna boczków).

Siłowniki są, w drzwiach schowane są przewody z kostkami i teraz pytanie:
- które ze styków (podczas zwarcia ich?) otworzy/zamknie mi szybę kierowcy?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

do silnika idą 2 kable podaj + - lub - + w ten sposób będzie się zamykać i otwierać

możesz to podłączyć przez ten przełącznik

https://www.google.pl/search?q=Prze%C5% ... B420%3B280
tomek_ed9
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: sob 16 lut, 2013 17:13
Lokalizacja: Koszalin

znalazlem + i - , szyba sie opuscila
podczas gdy podmienilem przewody na odwrot szyba sie zamknela

zalozylem boczek zabralem sie za druga strone i juz nie moglem na przewodach znalezc + i -
nawet po powrocie na stronie kierowcy znikl + i - 12v :(

mozliwe ze bezpiecznik poszedl ?? bylo juz pozno i nie chcialo mi sie sprawdzac
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

bezpiecznik od szyb jest pod maską pod opisem " P/WIND " jeżeli masz czarną puszkę przy zamku w drzwiach kierowcy to w kostce od przycisków zetknij kabelek niebiesko czarny do masy " szyba się zamknie " niebiesko biały do masy " szyba się otworzy "

zasilanie do drzwi pasażera idzie prawdopodobnie od czarnego pudełeczka od strony kierowcy ale nie jestem pewien bo tapicerkę od strony pasażera ściągałem tylko raz , w wolnej chwili luknę co tam jest :D
Ostatnio zmieniony ndz 03 sie, 2014 09:40 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 1 raz.
tomek_ed9
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: sob 16 lut, 2013 17:13
Lokalizacja: Koszalin

Sprawdzalem dzis napiecie znowu i jednak te 12v jest w kostce po prawej stronie (foto-srodkowe 2 piny zaznaczoen lekko markerem) i to jest kostka od paneliku.

Natomiast z kostki po lewej stronie ida 2 przewody ktore prowadza do silownikow szyby.. tylko ze tej kostki nie mozna nigdzie wpiac (w paneliku jest miejsce tylko na ta pierwsza kostke).

Obrazek

Po wpięciu tej kostki nic sie nie dzieje - podczas nacisniecia przycisku na naneliku 'MERROU' (czy jakos tak) bzyczy cicho jakby komputer

Obrazek

To samo przy meijscu pasazera.. 2 kostki a w paneliku 1 wejscie
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt 05 sie, 2014 14:24 przez tomek_ed9, łącznie zmieniany 1 raz.
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

a moze ci nie styka ja piny, lub jakas masanie teges
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

widze ze te twoje kable jakos niemaja ladu. gdzies cos niestyka ???
tomek_ed9
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: sob 16 lut, 2013 17:13
Lokalizacja: Koszalin

kolego, wszystko styka - problem w tym ze na tej kostce ktora pasuje jest w zasadzie tylko napiecie 12v, na tej drugiej zas polaczenie z mechanizmem silownikow szyb..

fajnie by bylo jakby ktos zdjal boczek i cyknal jak to jest podlaczone
Ostatnio zmieniony wt 05 sie, 2014 18:11 przez tomek_ed9, łącznie zmieniany 2 razy.
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

a gdzie masz czarne pudlo pod tapicerka na dzwiach kierowcy?
tomek_ed9
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: sob 16 lut, 2013 17:13
Lokalizacja: Koszalin

chodzi Ci o Czarna Skrzynke? :D czy puszke z bezpiecznikami ;) s13 mam krotki czas, chyba nie wiem o co kaman - ciagle sie ucze :) bezpieczniki pod maska
Ostatnio zmieniony wt 05 sie, 2014 22:33 przez tomek_ed9, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

w drzwiach kierowcy pod tapicerką przy zamku powinna być czarna puszeczka tam są przekaźniki do sterowania silnikami od podnoszenia i opuszczania szyby
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”