S13 Lampy nie domykają się

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

shrekas
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 2
Rejestracja: ndz 24 mar, 2013 13:31
Lokalizacja: Poznań

Witam, W pierwszej kolejności chciałem się przywitać, bo to mój pierwszy post.

i teraz przejdę do sprawy. Widziałem podobne posty, ale nie znalazłem w nich rozwiązania. Chodzi o to, że lampy w 13 nie chcą się zamknąć ani przy wyłączeniu świateł i ani przy wyłączeniu przycisku do ich zamykania.

Przekaźniki koło filtra sprawne. Został mi jeszcze ten w puszce z bezpiecznikami "H/L Ret Cont" z którym mam problem. Mam miernik, zasilacz i teraz jak podłącze zasilanie do 1-2 to prąd powinien płynąć w 6-7 a 3-4 nie i przy wyłączeniu zasilania odwrotnie? i jak sprawdzić miernikiem ten włącznik koło kierownicy, bo z serwisówki nie mogę się połapać?
Załączniki
10682271_624712514312430_3296849276412270570_o (Copy).jpg
Ostatnio zmieniony śr 17 wrz, 2014 23:10 przez shrekas, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

dzialanie tego przekaznika, tak jak napisales, wynika z rysunku na nim,
do otwierania swiatel sa 3 albo 4 przekazniki juz teraz nie pamietam, w serwisowce masz schematy tylko dla ukladu otwierania lamp.

ps.sprawdz wogole czy wtyczki od silnkkow lamp sa podlaczone, a dwa sprawdz przy pomocy pokretel przy lampach pod plastikowym dekielkiem schowac lampy.

ps.2. do witania sie na forum jest inny temat ;)
Ostatnio zmieniony czw 18 wrz, 2014 10:08 przez szaman, łącznie zmieniany 1 raz.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

masz wyciągnęte włączniki przy kierownicy?
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
shrekas
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 2
Rejestracja: ndz 24 mar, 2013 13:31
Lokalizacja: Poznań

Silniczki sprawdziłem i gdy światła są włączone albo postojówki to jak chcę za pomocą pokręteł obniżyć lampy to się załączają i podnoszą lampy do góry. Jak wyłączone to mogę obniżyć za pomocą pokręteł.
Wtyczki sprawdzone wszystkie ok. Włączniki podłączone
Ostatnio zmieniony czw 18 wrz, 2014 21:41 przez shrekas, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”