Jaki akumulator?

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Temat rzeka, opinii tyle co akumulatorów: jaki macie i polecacie, a jakich nie?

Mój nowy ZAP 62Ah zakończył się po 2 latach w garażowanym samochodzie. Może pech, może przypadek, ale nie chce takich przypadków więcej.


Mam 240sx, producent poleca 55Ah. W 200sx jest podobny?

ml
240sx s13
Awatar użytkownika
Bvlgari
Stały gość
Stały gość
Posty: 242
Rejestracja: czw 05 lis, 2009 19:51
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wiadomo że wszystko zależy od budżetu, ale ja polecam żelowe Optima Blue 55Ah. Mam już go 4 lata, jeździł w 3 różnych autach, był wielokrotnie rozładowywany do 0 a dalej trzyma jak wściekły nawet po wielodniowym staniu na mrozie po -20.
Ostatnio zmieniony pn 25 maja, 2015 12:07 przez Bvlgari, łącznie zmieniany 1 raz.
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Optima na pewno dobra - choć cena 800zł nie zachęca. Z drugiej strony jesli ma posłużyć 6 lat zamiast niecałych 2....


A u mnie się własnie okazało, że mój ZAP jeszcze na gwarancji. Odniosłem, poprosili o 2 dni na sprawdzenie i potem decyzja czy uznają.

Czy ktoś z Was reklamował akumulator na gwaracji? Dają nowy, reanimują stary, czy, jak w przypadku 90% reklamowanych telelefonów komórkowych, diagnozują "inwazję płynów" i "brak podstaw do uznania gwarancji" ?

ml
240sx s13
Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

Ja mam drugi Energizer 60Ah dedykowany do japonczykow. Pierwszy wytrzymal ok 5 lat mimo, ze auto zima stalo w garazu tylko co jakis czas przepalone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”