Problem z mas??

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

Ojciec Pijo
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 22
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014 12:17
Lokalizacja: Pabianice

Witam. Ostatnio postanowiłem podłączyć radio w mojej s13. Rozgryzłem wszystkie przewody co i jak i po podłączeniu wszystko elegancko działało, aż po jakichś 15 minutach grania podczas wkładania radia do wnęki wszystko ucichło. Winny okazał się przewód 12v po stacyjce(pozycja ACC/AAC??) zniknęło z niego napięcie. Zamiast tego znalazłem inne 12v i radio znowu grało.

Po odpaleniu silnika po jakichś 20 sekundach zaczęło się dymić, prawdopodobnie upaliły się kable od masy. Radio oczywiście nie działa, ale pytanie co spowodowało takie zachowanie? czy wychodzi na to że jakieś inne urządzenie w samochodzie "skorzystało" z kabla masowego od radia i spowodowało przeciążenie?

Dodatkowo występuje u mnie dziwna sprawa (działo się to już przed podłączaniem radia) , że po włączeniu świateł podczas otwierania lamp obrotomierz spada do 0, po czy znowu zaczyna działać, ale zawyża w dziwny sposób wskazania(skacze i wgl) Dodatkowo nie działa prędkościomierz i wgl. zegary świrują czasem jest podświetlenie czasem nie ma. Czy to wina słabej kondycji wtyczek, czy coś powiązanego z spaleniem się masy od radia, kiedyś wszystko działało.
I got 99 problems with my Nissan car!
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 512
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Wez masę do radia z lewarka od biegów, u mnie w fabrycznej wiązce nie było masy, tzn. "jakąś" znalazłem ale działy się rożne cuda.
CA18
Awatar użytkownika
Ciast3k
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 140
Rejestracja: wt 22 kwie, 2014 19:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

tak, to są słabe masy, przemierz ich konduktancje to się dowiesz ;)
350Z Clean Stock ;) <sold!>
200sx s13 Fat Kouki :P
200sx s14a Racing Ed.
Ojciec Pijo
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 22
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014 12:17
Lokalizacja: Pabianice

Dobra, dzięki. Tak czy siak miałem w planach położenie nowej masy bo już nie w głowie mi kolejny sprint do akumulatora i walka z klemami :D

To może wiecie jeszcze co z tymi zegarami? To może być wina zużytych wtyczek od zegarów czy też gdzieś gubię masę? Generalnie przewody masowe sprawdzałem i przejście jest, ale kumpel mówi, że jest na nich zbyt duża rezystancja.

Może po prostu wymienić wszystkie kable masowe na nowe, uprzednio sprawdzając konduktancje?
I got 99 problems with my Nissan car!
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

Radio moze brac mase z samej anteny, u mnie tak jest i wszystko dziala. co do zegarow, sprawdz czy czarnego kabla w wiazce nie podlaczyles wlasnie jako mase do radia. To NIE JEST MASA, tylko właczenie podswietlania radia przy wlaczaniu swiatel. przynajmniej tak bylo w moim aucie
Ostatnio zmieniony ndz 19 lip, 2015 21:31 przez Golec, łącznie zmieniany 1 raz.
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Konduktancje?

A czy ktoś tu ma konduktomter?
240sx s13
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”