Licznik szwankuje

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Dominik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 132
Rejestracja: sob 01 lis, 2003 14:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Witam wszystkich. Jak zwykle znów mam problem. Czasami w mojim 200 sx nie działa licznik kilometrów. Rozkręciłem go poprawiłem luty i jakiś czas chodził. Ale teraz znów szwankuje. Myślałem że to prądniczka ale prędkościomierz pokazuje nonstop. Niewiem co zrobić proszę o jakąś radę. Z góry dziękuje. Aha odnośnie dużego spalania. Pali mi ok. 30l na 100. Układ ssący mam szczelny. Mam takie pytanko- w moim autku jest zamontowane ogrzewanie wodne "webasto". Kiedyś spróbowałem je odpalić i było wszysko ok., ale wydaje mi się że od tego czasu auto pali znacznie więcej. Czy to ma jakiś związek? Pozdrowienia dla wszyskich klubowiczów i nie tylko. :wink:
Anonymous

musisz koniecznie podjechac do jakiegos dobrego elektryka , niech ci sprawdzi webasto. Nie wiem jakie masz zamontowane?? Twoje kłopoty paliwowe moga byc scisle powiązane z webastem. tak szczerze, to po cholere ci to webasto??? Na taksówce nie jeździsz i nie spisz wsamochodzie..... wiec nie rozumiem jaki sens tego ,zeby mieć w takim samochodzie webasto. To jest moja opinia, mogę sie mylić. 8)
Awatar użytkownika
Dominik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 132
Rejestracja: sob 01 lis, 2003 14:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

malpa pisze:musisz koniecznie podjechac do jakiegos dobrego elektryka , niech ci sprawdzi webasto. Nie wiem jakie masz zamontowane?? Twoje kłopoty paliwowe moga byc scisle powiązane z webastem. tak szczerze, to po cholere ci to webasto??? Na taksówce nie jeździsz i nie spisz wsamochodzie..... wiec nie rozumiem jaki sens tego ,zeby mieć w takim samochodzie webasto. To jest moja opinia, mogę sie mylić. 8)
Dzieki. Mnie osobiście to webasto nie jest potrzebne, ale skoro juz było to nie chciałem nic grzebać. Wydaje mi się że masz racje, ponieważ kiedyś załączyłem to ustrojstwo i chyba od tego czasu tak dużo mi spala. Autko mam 4 miesiące, a od 2 m-cy non stop coś się psuje. Chyba jakaś klątwa :( Żartuje. Z autka jestem zadowolony tylko to spalanie. Na pełnym baku robie około250 km. JEZU RATUJ. Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: czw 25 wrz, 2003 22:18
Lokalizacja: Dusseldorf | Wrocław
Kontakt:

Dominik pisze:Czasami w mojim 200 sx nie działa licznik kilometrów. Rozkręciłem go poprawiłem luty i jakiś czas chodził.
Podobno licznik może sie zacinac jeżeli ktoś go przekręcał :?
Obrazek
Anonymous

Dominik pisze:
malpa pisze:musisz koniecznie podjechac do jakiegos dobrego elektryka , niech ci sprawdzi webasto. Nie wiem jakie masz zamontowane?? Twoje kłopoty paliwowe moga byc scisle powiązane z webastem. tak szczerze, to po cholere ci to webasto??? Na taksówce nie jeździsz i nie spisz wsamochodzie..... wiec nie rozumiem jaki sens tego ,zeby mieć w takim samochodzie webasto. To jest moja opinia, mogę sie mylić. 8)
Dzieki. Mnie osobiście to webasto nie jest potrzebne, ale skoro juz było to nie chciałem nic grzebać. Wydaje mi się że masz racje, ponieważ kiedyś załączyłem to ustrojstwo i chyba od tego czasu tak dużo mi spala. Autko mam 4 miesiące, a od 2 m-cy non stop coś się psuje. Chyba jakaś klątwa :( Żartuje. Z autka jestem zadowolony tylko to spalanie. Na pełnym baku robie około250 km. JEZU RATUJ. Pozdrowienia
wiesz, tak mim zdaniem , to wykręć to webasto ( na postoju taksówek nie pracujesz....) i sprzedaj to taksówkarzowi jakiemus, im sie bardziej przyda. Sprawdz jak to wszystko jest podłaczone, może ci cały czas pobiera paliwo??? To szok z takim spalaniem , mój pali ok 13 po miescie. 8)
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

o do licznika to mój latał po całej skali jak jechałem od 0 do końca. Kupiłem cały nowy licznik za 80zł i jest ok. Jako elektronik próbowałem sam go naprawić ale to nie było takie proste jak miałem nadzieje. Na to nie ma takich mocnych chyba że to błachostka.
Co do spalania to to jest najprawdopodobniej to webasto innego rozwiązani nie widze. ael mozna łatwo sprawdzic czy to nie silnik poprostó wrzuć 2 jedz na jakis 2000obr i depnij do maxa jak ci będzie kopcił na czarno - tak solidnie to to jednak bedzie coś z silnikiem.
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
Dominik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 132
Rejestracja: sob 01 lis, 2003 14:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

jarkowy pisze:o do licznika to mój latał po całej skali jak jechałem od 0 do końca. Kupiłem cały nowy licznik za 80zł i jest ok. Jako elektronik próbowałem sam go naprawić ale to nie było takie proste jak miałem nadzieje. Na to nie ma takich mocnych chyba że to błachostka.
Co do spalania to to jest najprawdopodobniej to webasto innego rozwiązani nie widze. ael mozna łatwo sprawdzic czy to nie silnik poprostó wrzuć 2 jedz na jakis 2000obr i depnij do maxa jak ci będzie kopcił na czarno - tak solidnie to to jednak bedzie coś z silnikiem.
Sprawdziłem webasto w servisie wszysko z nim jest w porządku.
Teraz gadałem z znajomym elektrykiem. Powiedział mi że to może byc od sondy lambda. Dam radę sam to sprawdzić? Wyczytałem że pod środkową konsolą jest komp. i jakieś diody i tam wszystkiego się dowiem. Jest to prawda???. Ijeszcze jedna prośba. Powiedz mi gdzie można tak tanio kupić licznik i kupiłeś go nowy czy używany?
Z góry dzięki za odpowiedż. Wiem że jestem natrętny z tymi ciągłymi pytaniami ale ostatnio autko wierci mi straszną dziure w portwelu.
POZDROWIENIA :)
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Licznik kupilem okazyjnie od jakiegos pijaka co stal kolo sklepu japanparts mial czesci do s13 ale juz mi sie urwal z nim kontakt.
Co do spalania to to najprawdopodobniej jest sonda ale co ze spalinami? kolor ile itp.
Co do diodek to sa ale przy komputeze sterujacym poczytaj stronke w dziale INNE/techniczne/eccs tryby wiem gdzie jest komp w S13 ale w S14 jeszcze go nie wyciagalem (poza tym w dziale chiptuning na forum sa foty jak wyjac kompa - ma w bocznej sciance diody diagnostyczne)
A najlepiej to powinienes sobie sciagnac książke serwisową od S14 - tam jest wszystko napisane!!!!!!! tez jest na stronce
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Anonymous

no własnie , czym jest zapakowana serwisówka??? po ściągnięciu nie moge jej rozpakowac
Awatar użytkownika
Dominik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 132
Rejestracja: sob 01 lis, 2003 14:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

jarkowy pisze:Licznik kupilem okazyjnie od jakiegos pijaka co stal kolo sklepu japanparts mial czesci do s13 ale juz mi sie urwal z nim kontakt.
Co do spalania to to najprawdopodobniej jest sonda ale co ze spalinami? kolor ile itp.
Co do diodek to sa ale przy komputeze sterujacym poczytaj stronke w dziale INNE/techniczne/eccs tryby wiem gdzie jest komp w S13 ale w S14 jeszcze go nie wyciagalem (poza tym w dziale chiptuning na forum sa foty jak wyjac kompa - ma w bocznej sciance diody diagnostyczne)
A najlepiej to powinienes sobie sciagnac książke serwisową od S14 - tam jest wszystko napisane!!!!!!! tez jest na stronce
Ja mam s13. Można gdzieś załatwic książkę do tego autka?
Z pozdrowieniami :D
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

ze naszej strony!!!!! albo z ftp - czytaj forum
Co do tego serwisowki na stronie to czasami szwankuje sciaganie to są pliki spakowane rarem i trzeba je jeszcze rozpakować. A cała serwisóeka jest w formacie PDF więc potrzebny będzie adobe acrobat reader.
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”