Padła elektryka w s13

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

gpm72
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 59
Rejestracja: wt 13 lip, 2010 21:12

Witam dziś jechałem sobie moją s13 (ca18det) i nagle zgasło radio zegary,dmuchawa przestała działać, i ogólnie dużo rzeczy w środku przestało działać czy nie wiem co mogło się stać jest może jakiś główny bezpiecznik do środka? wszystkie bezpieczniki wyglądają ok co może być przyczyną? Ogólnie samochód stał 2 tygodnie i do tego te mrozy może coś zamarzło ?
Ostatnio zmieniony wt 27 lut, 2018 21:33 przez gpm72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamilp1908
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1432
Rejestracja: śr 30 maja, 2007 07:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Kontakt:

Sprawdź jeszcze raz a dobrze bezpieczniki (w szczególności te pod maską) , pod maską "poruszaj" przekaźniki (mróz to może coś się osadziło na stykach).
Jeszcze możesz sprawdzić masy czy są ok.
Turbo zaczyna pompować, a tylne koła wariować :D
Awatar użytkownika
Paweł
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 lis, 2003 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jeżeli w czasie jazdy nagle coś się wyłącza to powinien to być bezpiecznik.
gpm72
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 59
Rejestracja: wt 13 lip, 2010 21:12

bezpieczniki w środku jak i pod maską sprawdzone także nie wiem co może być problemem a dziś jak jechałem to przez chwilę jakby tak delikatnie się załączało wszystko może gdzieś kabel jest przerwany albo przytarty tylko nie wiem za bardzo gdzie i jak go szukać może jakaś pomoc ?
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3182
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

zaczal bym od wiazek w nadkolach, skoro stalo sie to podczas jazdy jest szansa na przetarcie,
po drugie miernik w reke i sprawdzaj gdzie ci sie traci napiecie/masa.

jezeli gdzies cos grzebales we wiazce, to warto bylo by tam tez zajrzec.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
gpm72
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 59
Rejestracja: wt 13 lip, 2010 21:12

problem rozwiązany, kable w nadkolu były przetarte/przepalone wszystko połączone i porządnie zaizolowane dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”