Chłopaki ratunku komputer mi spleśniał!!!

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

Ivanhoe

Chłopaki ratunku komputer mi spleśniał!!!
Jest u elektronika, poszły jakieś układy sterowania wtryskami (i przy okazji jeden wtryskiwacz) :cry:
Ma ktoś może na zbyciu komputer pod sondę lambda?

Jeszcze jedno, może jakiś pomysł na przeniesienie kopmutera w inne miejsce (myślałem o schowku, ale nie wiem czy starczy kabli)
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

SPleśniał?????????
A skąd wiesz ze siadły "jakieś układy sterowania wtryskami????" (skad wiadomo ze to akurat te sa od wtrysków???????
I przy okazji jeden wtryskiwacz?
NIewieże i juz (przynajmniej dopuki nie zobacze)
Wg mnie ten elektyk co to robi, robi Ciebie w konia (układy scalone przy napieciu 5V sa w stanie przcowac "na mokro" - z autopsji nie mówie ze zawsze)
Jesli to naprawde wtryski nie domagaja to bym najpierw sprawdził power resistor. On ogranicza prąd wtrysku i nie pozwoli mu sie spalić

Co do ECU to w mikrusa samochodzie jest ale bez sterowania lambda - taki jak mój moge dołozyc do niego chipa :twisted: (na pm sie dogadamy)
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Ivanhoe

Dzięki Jaro za odpowiedź.
Spleśniały na komp. te czarne kwadratowe układy oparte o obudowę, i wywaliło jedną ścieżkę po przeciwnej stronie (spuchła cholernie)
Objaw jest taki że na wtryskiwacz na drugim cylindrze jest podawane napięcie, opór wtryskiwacza jest prawidłowy (2-3 ohm), ale nie jest podawany sygnał kluczowania masy (z komputera), Sprawdziliśmy kable (jeden od dropping rezystora drugi od ecu) i wszystko gra, tak jakby sygnał nie wychodził z komputera. Drugi wtryskiwacz to już moja własna robota. Popsuł mi się wskaźnik poziomu paliwa i nie wiedziałem ile jest w baku, więc samochód przy testowaniu (na trzech garach) chodził na oparach. Pewnikiem złapał jakieś świństwo z baku i się zawiesił bo niezależnie od sygnału cały czas jest otwarty. To tyle a rozebrane Ecu sam widziałem na własne oczy, w środku było tyle wody, że nawet szybka nad diodami zaparowała. :cry:
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Robisz to u Jacka ??? Jak robisz u niego on ma moje 4 wtryskiwacze... Ja tak jak mówiłem niechetnie rozsprzedam moj stary silnik ale jak bedziesz miał problemy ze znalezieniem wtrysków to mi powiedz...
Goranowa

Splesnial?
Musiales go nie uzywac. Albo zle uzywac :!:

Zapomniales o wielkiej zyciowej prawdzie, ze organ nieuzywany zanika?
Z technika jest tak samo... 8)
Kruchy

Goranowa pisze:Splesnial?
Zapomniales o wielkiej zyciowej prawdzie, ze organ nieuzywany zanika?
8)
np. zeby tzw. osemki? :wink:

PS: a historie kompa przypadkiem slyszalem, wiadomo u kogo. Ale slyszalem, ze juz wszystko idzie w dobrym kierunku.
A przy okazji...masz fajne skrzydlo i fele.
Ivanhoe

dzięki, a przy okazji gdzie widziałeś mój samochód?
Ivanhoe

A odnośnie używania, to używałem nawet dość intensywnie, tak że aż się pobrudził i musiałem uprać, tylko zapomniałem, że się nie wyżyma :oops:
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Powodzenia życze. Musisz miec gdzies spora dziure w karoseri skoro sie tam woda zbiera...
Poza tym jak go wyciagałem od Ciebie z jakieś 3 tyg wcześniej to bylo sucho jak pieprz ciekawe co jest grane. W takiej sytuacji jak go wyciagałeś to sie z niego lała woda co? :lol: Czy Ty lejesz wode? :wink:
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Anioł
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 45
Rejestracja: czw 21 sie, 2003 20:55
Lokalizacja: Naklo/UK/WAWA
Kontakt:

mam komp z sterowaniem sada lambda jak jestes zainteresowany to dzwon 602537947
Kruchy

Ivanhoe pisze:dzięki, a przy okazji gdzie widziałeś mój samochód?
no to chyba Twoj bolid upiekrza podworko Jacka, nieprawdaz? 8)
jak u niego bylem to wraz z moim staly 3x 200sx, jeden 300zx TT i trzy supry - dwie czarne stara buda, a jedna nowa....fajna brygada :lol:
Awatar użytkownika
mellow
Stały gość
Stały gość
Posty: 402
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003 17:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Podworko to moj zagraca, Ivanhoe latwo poznac bo ma extra fele i duze skrzydlo z tylu 8)
"I had a look around the carpark and couldn't help noticing, that my car is significantly faster than all of yours..."
powered by:Japan Sport Service
Ivanhoe

Nie leję wody. :roll:
Kompa na szczęście dało się naprawić.
Może już dziś zabiore moje dzieciątko do domu ( bo stoi na mrozie takie samotne) :)
Awatar użytkownika
mellow
Stały gość
Stały gość
Posty: 402
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003 17:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

No jakie samotne :roll:
"I had a look around the carpark and couldn't help noticing, that my car is significantly faster than all of yours..."
powered by:Japan Sport Service
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”