problem ze światłami

anteny, oświetlenia deski, centralny, wycieraczki oraw szystko co miga i pipa na 12V bądź 30kV ;)

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

Hej,
Przekładałem dzisiaj kable od sleeping eyes i przez przypadek zwarły się te na przełączniku odpowiedzialnym za chowanie świateł. Efekt taki, że nie mam postojówek, świecą się tylko mijania, ale nie podnoszą się, nie ma tylnych świateł, nie działa podświetlanie zegarów...
Sprawdzałem bezpieczniki pod nogami i te przy akumulatorze i wszystkie wydają się być ok, chyba że coś przeoczyłem ale sprawdzałem 2 razy wiec jest to mało prawdopodobne.
Miał ktoś coś podobnego u siebie? Może na tych trzecich przy filtrze coś padło, ale tam jeszcze nie sprawdzałem i szczerze wątpię żeby problem tam leżał :(
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

ktos kiedys mial podobny problem po takiej zwarze i okazalo sie ze padl jeden z przekaznikow
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

sprawdziłem ten brązowy ze skrzynki pod nogami tak jak było w tamtym opisie i wszystko wskazuje na to ze jest ok. Chyba ze coś źle robie przy sprawdzaniu (swoja droga jak sprawdzić przekaźnik poza metoda typu - rozbierz obudowę i obejrzyj jak to wygląda :) ?- elektrykiem nie jestem wiec jest to jedyny znany mi sposób)
Z reszta wyjecie go nie wskazywało nawet na żadne zmiany ze światłami(zasilanie jest, świecą sie ale są schowane, tylne światła nie działają itp.) wiec nie jestem pewien czy to wogóle ten.

[ Dodano: Nie 30 Gru, 2007 13:06 ]
Poza brązowym spod nóg jedyny jaki przyszedł mi do głowy, że jest padnięty to szary ze skrzynki przy akumulatorze - po sprawdzeniu miernikiem wyszło że jest ok :|
Więc wszelkie opcje mi się wyczerpały. Chyba, że jest gdzieś jeszcze jakiś odpowiedzialny jednocześnie za: podnoszenie świateł, przednie postojówki, tylne, i podświetlenie deski rozdzielczej- najprawdopodobniej jest to jedna rzecz... Może ktoś wie która :?:
Ja narazie siadam do serwisówki i szukam tam jakiejś podpowiedzi :?
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka ogólna”