problem ze sprzeglem/gearboxem

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
robacek
Stały gość
Stały gość
Posty: 435
Rejestracja: pn 11 sie, 2008 08:57
Lokalizacja: Jabłonna/Warszawa
Kontakt:

Sytuacja wyglada tak:
odpalam auto 1 wrzucona sprzeglo wcisniete przekrecam kluczyk auto wyrywa jakby nie bylo na sprzęgle. wiec na nieodpalonym wrzucam luz odpalam auto i wciskam sprzeglo i nie moge wrzucic zadnego biegu i tak wkolko. czasem zalapie szybciej czasem wolniej dzis to sie z 5min meczylem z roznymi kombinacjami az wkoncu wskoczyl bieg. podczas jazdy zero problemow no moze czasem na swiatlach musze wrzucic 2 zeby 1 ładnie weszla.

wysprzeglik? moze sprzeglo sie jakos przykleja czy cos:/ a moze sie zapowietrzylo?

jak ew sprawdzic czy to wysprzeglik? bo teraz rano probowalem wrzucic bieg i nie ma szans po tym jak juz postal kilka dni samochod. masakra.. ciagle cos;/
F*** JDM be a ricer. :]
Awatar użytkownika
geniula1
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 642
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 21:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Jakby był zapowietrzony to na każdym biegu miał byś problem.
N/A-LPG KILLER ;)

Japan Auto
Awatar użytkownika
robacek
Stały gość
Stały gość
Posty: 435
Rejestracja: pn 11 sie, 2008 08:57
Lokalizacja: Jabłonna/Warszawa
Kontakt:

to pytanie o co moze chodzic tak jakby nie chcialo odejsc sprzeglo na poczatku bo potem sie dobrze jezdzilo. jak juz wrzuce to jest git ale tak to dupa;/ moze jakies lozysko czy cos:/ nie mam pomyslow
F*** JDM be a ricer. :]
rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Może wysprzęglik ??
Może docisk się blokuje ??

Rozumiem, że żadnych stuków ani zgrzytów nie ma ??
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
sajo
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 194
Rejestracja: czw 29 maja, 2008 22:24
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Jak miałem taki sam objaw ja napisałeś wyżej w moim przypadku to wysprzęglik. Pomogło wybranie luzu i dokręcenie jakieś 2 obroty tam pod pedałem sprzęgła. Nakrętka 10 i kontra.
Awatar użytkownika
robacek
Stały gość
Stały gość
Posty: 435
Rejestracja: pn 11 sie, 2008 08:57
Lokalizacja: Jabłonna/Warszawa
Kontakt:

wysprzeglik wyglada ok. auto po przekreceniu kluczyka, na rozruchu zaczyna jechac mimo wcisnietego sprzegla i po chwili sprzeglo sie odblokowuje i dziala wszystko jak nalezy:/ przez ten objaw ktory mial miejsce rano gdy mialem wymienic wysprzeglik podejrzenia padly na lozysko ktore sie wytarlo czy cos i blokuje sie w docisku. qmpel mial cos takiego:|
F*** JDM be a ricer. :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”