Nie wchodzą biegi przy włączonym silniku

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Mam od niedawna 240sx i dzisiaj się okazało, że nie mogę wrzucić z luzu żadnego biegu włącznie ze wstecznym jeśli silnik pracuje. Kiedy się nie kręci (niezależnie czy stacyjnka włączona czy nie) wysztko jest ok. Pod dom wjechałem wrzucając jedynkę i wsteczny po zgaszeniu silnika. W czasie jazdy (krótko - 30m :-) wszystko wydawało się ok - żadnych zgrzytów, nic nie rwało więc wydaje się, że samo przeniesienie ok.

Co tego może być przyczyną i jak to naprawić?

Samochodzik stał kilka dni i śnieg go pokrył, ale temperatura nie spadłą poniżej -1'C.

Pozdrawiam i dziękuje,
Marcin
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

pewnie nie wysprzegla dobrze albo wcale
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
FUNO
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: pn 19 lis, 2007 22:25
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Kontakt:

pierwsze co sprawdź to pompkę sprzęgła jeżeli będzie git to później wysprzęglik a jak to będzie git to masz walnięty docisk albo łożysko oporowe na walku sprzęgłowym sie klinuje. jak sprawdzić pompkę i wysprzeglik? ktoś musi wejść pod samochód i patrzeć czy wysprzeglik sie wysuwa jak pompujesz pedałem sprzęgła jeżeli w wysprzegliku będzie gdzieś wyciekał płyn to jest walnięty a jeżeli nie będzie sie ruszał to pompka będzie do dupy, i dodatkowo po pompuj trochę sprzęgłem i trzymaj wciśnięte a ktoś niech odkręci w rym czasie odpowietrznik przy wysprzegliku jak siknie płyn to pompka będzie dobra. Powodzenia :D
Awatar użytkownika
m0rr1s
Postojebca
Postojebca
Posty: 1079
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 20:25
Lokalizacja: od o. Rydzyka
Kontakt:

ja do tego dodam, że na dworzu teraz wali zgonem jak nie wiem co... a w takich temperaturach olej w skrzyni gęstnieje... jak masz syf zalany to może być też to ;)
u mnie (80w90) na mrozie jedynka nie wchodziła pamiętam... dziś też siadłem do auta i poczułem lekki opór na dźwigni jak wrzucałem bieg.
Nissan will get you through times with no money better than money will get you through times with no Nissan.
Obrazek
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

lekki opór to co innego niż "nie wchodzące" biegi...

@laser
jeżeli masz wrzucony bieg i wciśniesz sprzęgło to auto pełźnie?
pedał sprzęgła jest "równy" czy bierze dopiero pod koniec?
Ostatnio zmieniony sob 17 paź, 2009 01:29 przez roball, łącznie zmieniany 1 raz.
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
Forest
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 504
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 18:03
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

obstawiam ze laser pisał o automacie ...
Awatar użytkownika
daniopl
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 130
Rejestracja: pn 27 paź, 2008 20:56
Lokalizacja: Żakowice
Kontakt:

HEHEHE. O automacie.
A moze tez byc tak ze polamalo ci docisk sprzegla. PiotrekLDZ mial to samo. Stalismy pewnego razu na przejezdzie i nam sie nudzilo wiec zaczelismy palic kapcie. Podniosly sie zapory przejazdu on chce wrzucic 1 a tu nic dupa zaden bieg nie wchodzil nawet wsteczny. Wylaczyl silnik zapiol jedyneczke i zapalil nic wielkiego sie nie robilo auto nie jechalo jesli wcisniete bylo sprzedlo.
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Dzięki za odpowiedzi, samochodzik będzie zaraz sprawdzany.
Forest, chodzi oczywiście o zwykłą, ręczną skrzynię biegów :-)
240sx s13
Awatar użytkownika
Jaszczur
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: śr 24 gru, 2008 23:05
Lokalizacja: WROCŁAW =)
Kontakt:

to ja się podepnę z pytaniem :
bo po wymianie płynu w skrzyni pedał sprzęgła po wciśnięciu wolno się podnosi :(
odpowietrzałem chyba z 4 razy aż zwątpiłem w swoje umiejętności czy dobrze to robię :(
zalałem skrzynie MOTULEM 90PA może za gęsty on jest miał ktoś styczność z nim ?? ma może ktoś zalanego u siebie ?? dodam że po 20 30 minutach jazdy jak się silnik i skrzynia troszkę zagrzeją to wszystko ok w miarę ok wszelkie sugestie mile widziane
Awatar użytkownika
thoreg
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 104
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 00:34
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

A przypadkiem Motul 90PA nie jest do szpery? Ja swojego zalalem Motul Gear 75W-90 i smiga bez problemow.
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

90PA jest do skrzyn i mostow z blokada mechanizmu roznicowego :)
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

thoreg pisze:A przypadkiem Motul 90PA nie jest do szpery?
jedno drugiego nie wyklucza ;)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Witam!

Problem jak na razie okazał się pewnie taki sam jak w wątku: 7740.htm ! Szkoda, ze przeoczyłem go wcześniej. Jest dokładnie jak tam napisane - pedłą sprzęgła po puszczeniu pozostawał w pozycji "cofniętej" i po odciągnięciu problem ustąpił.

W opisywanym wątku była sugestia, że to wina zapowietrzonego układu. Wymienimy płyn i się zobaczy. Było też wspomniane o koneicnzości wymiany gumek w pompce. Gdzie takie nabyć i o co pytać? Były używane też w innych, popularniejszych samochodach?

Marcin.
Ostatnio zmieniony śr 21 paź, 2009 17:00 przez laser, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tothic
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 40
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 09:40
Lokalizacja: Edmonton Canada/ Olkusz
Kontakt:

Te Gumki to "ZESTAWY NAPRAWCZE" , potrzebujesz dwa komplety , jeden do pompki sprzęgła, drugi zaś do wysprzęglika.
Dostaniesz je w każdym sklepie motoryzacyjnym, który zaopatruje sie w czesci w dużych polskich hurtowniach.

Dokładnie obejrzyj elementy pompki i wysprzeglika, zwłaszcza tłoczysko. Jesli tam już jest zużycie tio nawet najlepsza gumka nie pomoże.

A z jakością zestawów naprawczych- jak w życiu- różnie to bywa.


Powodzenia
...I'm Not Riding Too Fast,
I'm Flying Too Low....


http://picasaweb.google.com/tothic
Awatar użytkownika
Jaszczur
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: śr 24 gru, 2008 23:05
Lokalizacja: WROCŁAW =)
Kontakt:

Roball co miałeś na myśli pytając :

jeżeli masz wrzucony bieg i wciśniesz sprzęgło to auto pełźnie?
pedał sprzęgła jest "równy" czy bierze dopiero pod koniec?

bo u mnie się pojawiły te objawy :(

:angered: kurde wymieniłem wysprzęglik i płyn z Motula 90PA na troszkę mniej gesty Castrola 75W80 (tak mi znaleźli w katalogu że do S13 ma być) odpowietrzyłem przejechałem się niby ok po godzinie przychodzę do samochodu a pedał sprzęgła w podłodze :( heh czyli nie wysprzęglik to idziemy dalej została mi pompa i docisk ale zanim to wymienię to możne wiesz co to jest albo kto ktokolwiek możne pomóc podpowiedzieć tak żebym nie wymieniał tego wszystkiego tylko po prostu to co się akurat poniszczyło :P pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”