Nie wchodzą biegi przy włączonym silniku

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

znaczy że nie wysprzęglasz do końca,

albo docisk, albo coś z hydrauliką sprzęgła - po tym co piszesz można wnioskować że raczej to drugie

[ Dodano: Sro 04 Lis, 2009 21:22 ]
Jeszcze jedno - wynika z twojego postu że zalałeś układ hydrauliczny sprzęgła Motulem 90PA, a potem podobnym olejem Castrola...

są to oleje przekładniowe - stosuje się je do skrzyni i mostów,
układ hydrauliczny sprzęgła zalewasz płynem hydraulicznym (hamulcowym)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
Jaszczur
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: śr 24 gru, 2008 23:05
Lokalizacja: WROCŁAW =)
Kontakt:

dobra to teraz obadam pompkę i przewody pędzące do wysprzęglika
dzięki roball za odpowiedź :)

aha kurcze :angered: tego nie wiedziałem i zalałem go tym co skrzynie :( :( ojjj
muszę to zmienić jutro :P
to dlatego mi wysprzęgilk wywaliło poprzedni :( (jak go wyciągnąłem to widać było że gumki w nim powiedziały papa) :angered: ah ta moja niewiedzaaa!!! :angered: jeszcze raz dzięki roball jesteś wielki ;) jutro zobaczę czy to :) :mrgreen:

ps: na wysprzęgliku a arczej jego opakowaniu było napisane po angielsku z tego co wywnioskowałem że ma być stosowany płyn DOT3 czyli hamulcowy i nie wiedziałem o co koman teraz rozwiałeś moje wątpliwości dlatego dzięks :)
Ostatnio zmieniony śr 04 lis, 2009 21:44 przez Jaszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Patryk_Nismo
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 18
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 13:35
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Na 99% jest to docisk sprzęgła, miałem to samo w 100nx, docisk pękł na pół nie można było zmienić biegu na włączonym silniku pamiętam że wracałem wtedy do domu gasząc silnik gdy chciałem zmienić bieg na włączonym zapłonie wrzucałem bieg i odpalałem puszczając sprzęgło... :) Wrzucę fotki mojego docisku jeszcze gdzieś mam :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jaszczur
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: śr 24 gru, 2008 23:05
Lokalizacja: WROCŁAW =)
Kontakt:

jusss naprawione i nie był to docisk :P hehe wyciągnąłem pompkę i wysprzęglik kupiłem nowa pompkę jakiś zamiennik chyba z colta dawałą rade tylko dwa dni hehe kupiłem gumki do starego zestawu i dalej nie dawało rady aż w końcu wpadłem żeby wymienić tłoczek z nowej pompki i włożyć do starej odpowietrzyłem i działa jak nowe :D męczyłem się chyba z 3 tygodnie po parę godzin dziennie z tym ale udało się w końcu i teraz sama przyjemność z jazdy :P wielkie dzięki wszystkim którzy próbowali pomóc :) pozdro
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

A gdzie kupiłeś te gumki?
Awatar użytkownika
Jaszczur
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: śr 24 gru, 2008 23:05
Lokalizacja: WROCŁAW =)
Kontakt:

AUTOLAB
w dolnej części:
REPERATURKA POMPKI SPRZĘGŁA
REPERATURKA WYSPRZĘGLIKA
po wpłacie na następny dzień były u mnie :D
ale w INTERCARS-ie też chyba powinni mieć :)
pozdro
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Witam,

Problemu już nie ma: tak jak mówiliście rozszczelnił się wysprzęglik. Zamiast reperować i zmieniać gumki został zamontowany nowy.

Nie było do 240sx, więc zamówiłem do Nissana Terrano 2. Na zdjeciu wyglądał identycznie, ale w praktyce był trochę za niski po przymocowaniu na łapkach. Dwie podkładki rozwiązały problem.

Działa :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”