Problem z Sprzegłem/wysprzeglikiem

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

dabek200sx
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 31
Rejestracja: czw 08 paź, 2009 17:13
Lokalizacja: Zielonka ok.wawy
Kontakt:

Witam.
Jestem Szczęsliwym posiadaczem nysy s13 90r ale mam pewnien kłopot jeszcze zanim go kupiłem działo sie to samo mianowicie:
wciskam sprzegło wbijam bieg odpuszczam sprzegło i sprzegło odbija do hmm 75% swojego mozliwego ruchu poczym sie blokuje i po chwili jest takie psztyk i odbija samo do konca myslałem ze to wina wysprzeglika a mialem tez do wymiany sprzegło wymienilem sprzegło na nowe i wysprzeglik problem pozostał ;/ Zapowietrzone ? próbowałem odpowietrzyć pompowałem z 5 minut i odkrecalem zaworek na wysprzegliku i nic nadal to samo. Jakies sugestie? Z góry bardzo dziekuje :)
Supri
Stały gość
Stały gość
Posty: 260
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 19:56
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Najpierw spróbuj odpowietrzyć odkręcając przewód przy samej pompie. Ja się męczyłem po założeniu nowych gumek właśnie w pompie, bo dużo ludzi myliło wysprzęglik (w skrzyni) z pompką.I próbowałem odpowietrzać przy wysprzęgliku a najpierw trzeba było przy pompie ^^ A może trzeba przy pedale tamtą śrubą pokręcić ?
patryk
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: pt 17 lut, 2006 22:09
Lokalizacja: Pruszków

Mi tak się robiło jak płynu ubywało, po wymianie gumek w pompie, odpowietrzyłem i było ok. Niestety to nie był koniec moich problemów ze sprzęgłem. W tym samym tygodniu wyrwał mi się wysprzęglik i trzeba było wiercić i gwintować żeby przykręcić nowy. sory za ot
Ostatnio zmieniony wt 10 lis, 2009 23:20 przez patryk, łącznie zmieniany 1 raz.
dabek200sx
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 31
Rejestracja: czw 08 paź, 2009 17:13
Lokalizacja: Zielonka ok.wawy
Kontakt:

jutro lukne co z ta pompa i poinformuje zainteresowanych :)
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

W dziale artykuły jest temat o regeneracji pompy sprzęgła... tak w razie WU :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
bert
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 61
Rejestracja: wt 13 lut, 2007 20:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Miałem podobnie, problem leży albo w pompie sprzęgła albo przy samym pedale. Wystarczy regulacja pedału, bo się potrafi zawiesić jak jest za mocno wykręcony. Przynajmniej u mnie tak było : ) A jak nie to bąbelek powietrza krąży u Ciebie w układzie :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”