Skrzynia 200sx

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

soloman4
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 08:06
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Mam Nyse z 91 roku z silnikiem ca18det i mój problem wygląda tak : Jak ruszam autem na chwile po odpaleniu nie ma problemów natomiast po przejechaniu 2km mam problem z wrzucaniem biegów jeśli obroty przekraczaja 3tyś nic nie zgrzyta natomiast nie da sie wrzucic biegu i słychać wycie (jak pralka przy wirowaniu :) ) gdy obroty spadaja ponizej 3 tys bieg wchodzi bez probemu . Zjawisko to jest na kazdym biegu 1-5. pedał sprzegła nie wpada w podłoge . Oglądałem łozysko oporowe wydaje sie sprawne nic nie huczało nie wiem czy moze to byc winna docisku bo nie wiem jak je sprawdzic oczywiscie są slady na słoneczku od tarcia natomiast widziałem gorsze . Olej w skrzyni jest choc pewnie stary jak świat ale nie było w nim nic niepokojącego. Mam takie wrażenie że to nie synchronizatory bo to chyba dzieki nim własnie bieg wchodzi ponizej 3 tys i dodaje dosłownie 3000 obrotów niezaleznie od biegu . sprzegła przy ruszaniu zachowuje sie raczej normalnie .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”