brak sprzęgła

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

witam przed zimą postawiłem nyskę przed dom bo padła turbawka 2 tygodnie temu zamontowałem i nie ma sprzęgła pompka wyczyszczona odpowietrzona wysprzęglik trochę piszczy ale wychodzi normalnie jak wrzucę 2 i kręce rozrusznikiem to normalnie jeździ na tej 2 i nawet lekko przypaliłem kapcie :) przed zimą normalnie wszystko działało. czy mogło nagle się skończyc sprzęgło czy padło coś innego a może wyregulowac przy pedale sprzęgła zgury dzięki a ile powinien wychodzic wysprzęglik ?? w rękach wysuwa się 2x więcej niż przy skrzyni ??
Ostatnio zmieniony sob 20 mar, 2010 17:56 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GRAQ
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: śr 21 lut, 2007 18:23
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

zainwestuj w zestaw naprawczy wysprzęglika koszt ze 20plnów. Też tak miałem wymieniłem sprzęgło założyłem zestaw naprawczy pompy a na końcu wysprzęglik. Cały nowy koło 100kosztuje. Zacznij od wysprzęglika.
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

wysprzęglik rozebrałem tłoczek miedziany ładnie się świecił gumki ładne całe jak nowe z magicznym napisem made by JAPAN :) wczoraj poskładałem odpowietrzałem przed chwilą sprawdzałem pedał za miękki parę razy pomachałem i lekko stwardniał wycieków nigdzie niema tylko koło pedała widac kroplę ale nie żeby gdzieś ciekło
marcin_w
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: śr 20 cze, 2007 18:31
Lokalizacja: Łódź

Jeżeli jesteś pewien że wysprzęglik działa prawidłowo i układ jest odpowietrzony to najprawdopodobniej pod wpływem wilgoci tarcza sprzęgłowa delikatnie przyłapała do koła zamachowego bądź docisku.Miałem kiedyś taki przypadek w innym aucie po przejechaniu przez głęboką kałużę i dłuższym,ok.tygodniowym postoju.Wrzuć czwórkę lub piątkę,wciśnij sprzęgło,naciśnij hamulec i spróbuj odpalić.Powinno odkleić.
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

próbowałem tak ale na 1 i 2 spaliłem rozrusznik :D ale już mam sprawny :) na 2 pociskałem i hamowałem nożny mam tylko na przód ręczny ciągnełem i nic dupa :(

[ Dodano: Pon 22 Mar, 2010 18:33 ]
próbowałem przed chwilą na 1 i na R boksuje kołami na 4 5 nic stoi w miejscu hamulce mam tylko na przód próbowałem też z ręcznym i nic muszę zobaczyc w innej nysie jak się wychyla łapa od sprzęgła
Awatar użytkownika
GRAQ
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: śr 21 lut, 2007 18:23
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Pisałeś że masz kropelkę na pedale sprzęgła...pompa Ci czasem nie cieknie?
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

ja tam nic nie widzę aby ciekło tylko ta kropla koło tego trzpienia jutro wszystko wyciągnę i zbadam owe zjawisko
Awatar użytkownika
GRAQ
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: śr 21 lut, 2007 18:23
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

zestaw naprawczy nie jest drogi. Z drugiej strony jak mi pompa ciekła to oprócz ubytku płynu nie zauważyłem żadnych zmian w działaniu sprzęgła
bauagan
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 21
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 02:40
Lokalizacja: Lublin / Edynburg
Kontakt:

podłacze się do tematu wysprzęglika a dokladniej chodzi o dziwne zachowanie.

Wszystko dziala, biegi da sie wrzucac bez problema, jedyne co to wsteczny czasem nie wejdzie i musze wbijać jeszcze raz.

Problem (a raczej jego zapowiedź) jest przy zimnym silniku. Nie ważne czy na biegu czy na luzie, gdy trzymam wciśnięte sprzęgło, słychać pisk. Taki w miare cichy ale słychać wyraźnie. No i w miejscu gdzie jest wmontowany skrzynia jest jakby troche zaolejona na czarno.

Moze i pytanie troche tendencyje (nie nabijać sie prosze, nie doświadczonym mechanikiem :) ALE czy to juz czas wymienić wysprzeglik na nowy?

z gory dzieki za odpowiedź :)

edit: aha, zapomnialem powiedziec, ze gdy silnik sie juz troche nagrzeje, pisk znika, hmm ??
Ostatnio zmieniony czw 01 kwie, 2010 21:33 przez bauagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

z tego co zrozumiałem jak jest mokro koło wysprzęglika to najlepiej wymień na nowy
gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

Wysprzęglik to zwykły siłownik! więc jak nie cieknie, a w ręku chodzi luźno to jest ok. Raczej bym szukał przyczyny w pompie. wciśnij pedał i niech ktoś zobaczy ile wyszedł wysprzęglik. Trzymaj pedał wciśnięty i zobaczy czy powoli wysprzęglik się nie chowa czasem. Jeśli się chowa to masz padnięte uszczelnienie na pompie i płyn wraca do zbiornika. A jak nie to pewnie docisk ci pękł.
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

dzięki koledze " Jigga " który podjechał do mnie zauważyłem tylko jedno że trzeba ściągać skrzynie w obu przypadkach wysprzęglik wychodzi tyle samo

[ Dodano: Nie 25 Kwi, 2010 09:36 ]
ściągnełem wał i skrzynie a tu miła niespodzianka sprzęgiełko do kibla zapieczone posklejane zajechane tylko dziwi mnie to ze przed zimą normalnie śmigał a potem nagle dupa dzięki za wpisy
Załączniki
Zdjęcie0044.jpg
Ostatnio zmieniony pn 03 maja, 2010 18:40 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”