s13 zamocowanie drążka zmiany biegów

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
brales
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 10:53
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Witam

Mam kilka pytań związanych z zamontowaniem drążka do zmiany biegów, moje auto to seryjna s13:

1. Czy górna część drążka kierowniczego( oznaczona cyfrą 2 na foto) jest w jakiś sposób odkręcana czy na stałe ? Bo jeśli jest na stałe to wynika z tego, że:
a) jeśli ta plastikowa obręcz( cyfra 1) się uszkodzi to trzeba kupować cały drążek bo inaczej się jej nie założy ? Trochę nie logiczne by to było ...
b) czy gumka widoczna obok drążka na foto przejdzie przez tą część bez uszkodzenia ? Boję się, że ją rozerwę i będę musiał kupować nową. Kupione auto nie miało jej w ogóle założonej.

Obrazek


2. W chwili obecnej jak pociągnę drążek do góry to po prostu wychodzi, a powinien się raczej trzymać solidnie. Rozebrałem osłonę, wyjąłem drążek i moim oczom ukazał się taki oto widok:

Obrazek

porównałem to z manualem nissana s13 na stronie MT-9 ( pdf=283), fragment o który chodzi poniżej:

Obrazek

i wychodzi na to że brakuję mi jednego pierścienia. I teraz mam problem:

który pierścień mam założony a którego mi brakuje ? sądząc po rozmiarach wydaje mi się że mam ten dolny(podpisałem go jako 4 ), ale skoro ten wyżej ma mniejszą średnicę to nie wiem na czym on ma się trzymać, bo ten który mam ledwo się 'łapie'. Jeśli ten który mam to jest ten mniejszy, a brakuje mi większego to nic mi to nie da bo i tak nie zabezpieczy drążka przed wypadaniem ... Ten plastik widoczny na drążku na poprzednim foto idealnie mieście się w tym pierścieniu który mam. Żeby to miało sens to według mnie musiałaby być któraś z opcji:
- mam większy pierścień a pod niego ma iść mniejszy - możliwe jeśli rozmiary w manualu nie są zachowane ..
- mam wsadzony nieoryginalny pierścień dlatego nie mogę tego 'pogodzić' z manualem
- pierścienie nie zabezpieczają drążka przed wypadaniem, ale jeśli tak to co ma go trzymać ???


Mam nadzieję, że nie zamieszałem za mocno i przepraszam jeśli pytanie jest zbyt proste ale dopiero zaczynam przygodę z motoryzacją i nissanem :)
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wiec tak drazek powienien wejsc w skrzynie i zabezpieczasz go pozycja 3 (wg twojego opisu) to jest pierscien z przerwa z dwoma otworkami zeby go wyjac/wlozyc trzeba go scisnac, potem wlozyc w rowek w skrzyni i on wtedy blokuje ten plastikowy pierscien (poz.1)

co do samege drążka zmiany biegow to nie wiem czy jest 2 czesciowy, ale patrzac na srednice w tej gumie to chyba raczej tak, mam gdziec chyba jeden luzem to postaram sie sprawdzic :)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
brales
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 10:53
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Ok, wielki dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”