Łożyska na koła tylne

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Holybreath
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 21
Rejestracja: ndz 11 paź, 2009 22:41
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Witam

Ostatnio sprawdzałem łożyska na tylnych kołach. Widać troche rdzy i przede wszystkim nie ma grama smaru. I nie ma tych dekielków zatykających.

Czy może ktoś powiedzieć czy te dekielki fabrycznie powinny byc? Bo na przednich kołach mam a na tylnich nie ma. I jak ewentualnie sprawdzić czy te łożyska nadają się już koniecznie do wymiany?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Huczą podczas jazdy?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
GRAQ
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: śr 21 lut, 2007 18:23
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Tigra zadał ważne pytanie. Jak nie wydają dziwnych dźwięków i nie ma luzu na piaście to nie ma co panikować. Natawotować ładnie i już. Jak jest luz to dokręcić aby luz zniwelować.
Awatar użytkownika
geniula1
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 642
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 21:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

na przednich kołach masz dekielki bo nie masz półosi, z tyłu nie ma dekielków. Jak zdecydujesz się dokręcać to z czuciem ......
N/A-LPG KILLER ;)

Japan Auto
Holybreath
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 21
Rejestracja: ndz 11 paź, 2009 22:41
Lokalizacja: Okolice Krakowa

W sumie nie hucza. Troche ostatnio zaczeły piszczec ale na przod dalem smaru i przeslalo. Luzow tez wielkich nie ma. Jedynie ten brak dekielkow i rdza mnie przerazily. Ale z tego co mowicie to raczej zostawie tak jak jest. Jest wiele innych wazniejszych wydatkow.

Dzieki za odpowiedzi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”