Jaki olej do skrzyni??

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

nissanlx
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: pt 20 sie, 2010 18:29
Lokalizacja: z nieniacka
Kontakt:

Witam wszystkich

Wiem że to nie jest forum dla słabszej generacji nissanów aczkolwiek na forach modelu sunny ludzie mają o nich takie samo pojęcie jak i ja - gdzie dopiero go kupiłem - czyli żadne.

Jęczy mi skrzynia i chciałbym zmienić olej (jestem w tej kwestii optymistą a to jest japończyk więc... może to pomoże...), a nie mam zielonego pojęcia jaki. Czy ma być coś w stylu Mobil ATF200 (to chyba do automatów?) czy jakiś zwykły przekładniowy bo mobil będzie za rzadki?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

75W90 zalej ...proponuję MOTUL MOTYLGEAR :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
przemekD
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 09:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

TiGRA pisze:75W90 zalej ...proponuję MOTUL MOTYLGEAR :mrgreen:
Potwierdzam. Motul Motylgear 75w90 będzie w sam raz.

http://allegro.pl/item1197618563_lodz_m ... 75w90.html
nissanlx
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: pt 20 sie, 2010 18:29
Lokalizacja: z nieniacka
Kontakt:

Trochę poczytałem i się zastanawiam. Może byłby dobry. A tak na marginesie to co może powodować to jęczenie/węczenie skrzyni? To na 1000% skrzynia do 3 biegu i połowy obrotów ją słychać, najgorzej przy jedynce i dwójce. Co najgorsze jest to coraz głośniejsze, olej tak czy siak chcę wymienić bo nawet jeszcze nie sprawdzałem czy jest stan... Ale przyjmując że jest to mnie zastanawia.

Podobno w tych modelach: Nissan Sunny 1.4 LX 92' (16v na gaźniku) padają skrzynie PRZY:
1- gwałtowne ruszanie na jedynce
2- zbyt dynamiczna zmiana biegów
3- wrzucanie 5 biegu poniżej 100km/h

EDIT: Czytałem sporo temat o doborze oleju ale do 200sx, 100sx itd co są głównie na tym forum, mój silnik podobno ma zalany Mobil 1 5W50 - tak twierdzi poprzedni właściciel - jestem skłonny w to uwierzyć bo Nissan Micra 1.0 16V z 94' sąsiadów od nowości jeździła na takim oleju i w tym roku ją sprzedali, ponoć nadal bryka bez najmniejszych wycieków itd. Do siebie patrze nad MOTUL 8100 tylko ni cholery nie mam pojęcia który wybrać :angered:
Ostatnio zmieniony pt 20 sie, 2010 21:36 przez nissanlx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gostek
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pn 16 sie, 2010 20:07
Lokalizacja: stamford

łożyska w skrzyni ci mogą padać pomału i dlatego jęczy... a olej silnikowy (zaraz mnie pewno zlinczują) ja do mojego pulsara leje dobry 10w40 semi (quantum cholerstwo qpowane w hurtowni vw) zależy jak użytkujesz brykę itp poszukaj tu innych postów na bank będzie
JEŻELI NISSAN MOTOR SPORT TO NISMO...TO HONDA MOTOR SPORT..??
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Lanie motula do padającej skrzyni to troche wyrzucenie pieniędzy w błoto :? Nie licz na to że będzie lepiej. Jak skrzynia pada to trzeba ja zmienić i wsio na ten temat. Nalej coś ze średniej półki zgodnie z zaleceniem producenta. Skrzynia to nie silnik, olej nie ma aż takiego znaczenia. Je przejeździłem zlot prawie bez oleju w skrzyni i kilka razy zmiażdzyłem dwójkę, a ona nadal żyje :mrgreen:
nissanlx
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: pt 20 sie, 2010 18:29
Lokalizacja: z nieniacka
Kontakt:

zależy od auta hehe :mrgreen: do silnika wlałem Motul 8100 5w30 a do skrzyni Mobil 1 shc 75w90 (jak było w książce aczkolwiek nadal szukam manuala). co sądzicie o tego typu wynalazku...?

http://allegro.pl/item1183794720_najwyz ... stein.html

http://www.bilstein.waw.pl/film%201.htm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”