szpera , lsd ,przelozenia , dyferencja?y vol2

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
czarny1986r
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: sob 10 paź, 2009 22:04
Lokalizacja: Konin

jak seria to jest o niebo lepiej, ale lepiej 100%
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

ej powiedzcie mi jedną rzecz prosze :!:

kupiłem do mojej s13 szpere z s14 od automatu i przy zmianie biegów słychać puknięcie z tyłu ... wjechałem na kanał kolega wrzucił bieg i puszczał szybko sprzęgło i okazało sie że jedna z flansz od półosi 0,5cm wychodzi na zewnątrz ( w strone koła ) i stuka przy tym strasznie :x

czyli łożyska do wymiany ... moje pytanie jest czy łożyska ze starego seryjnego dyfra są takie same jak w szperze z s14 :?: bo może przełoże albo kupie nowe i powinno grać bo boje sie że sie rozleci :cry:
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

a jeszcze może wie ktoś czy da rade kupić takie łożyska gdzieś indziej niż w serwisie :?:
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

wie ktoś coś o tych łożyskach :?:
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

na każdym łożysku jest numerotyp.
mając numerotyp, dzwonisz do pierwszel lepszej firmy handlującej łożyskami i gotowe :)
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

Pajak2444 pisze:na każdym łożysku jest numerotyp.
mając numerotyp, dzwonisz do pierwszel lepszej firmy handlującej łożyskami i gotowe :)
Tak właśnie myślałem ale teraz mam wyjęte łożyska z orginalnej szpery i nie wiem czy do nowej będą takie same ( a jak rozbiore nową to zanim zamówie to pare dni auto nieczynne a ja potrzebuje go codziennie )
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

http://zilvia.net/f/s-chassis/267957-tu ... assis.html

przypadkiem trafiłem.
instrukcja montazu dyfra z Pathfinder do 200sx`a.


pod tym linkiem znajduje sie ogromna baza informacji na temat dyfrów z nissana.http://forums.hybridz.org/index.php/topic/49194-differential-cv-lsd-hp-torque-r160-r180-r200-r230-diff-mount/
Ostatnio zmieniony śr 18 sty, 2012 21:31 przez borimichal, łącznie zmieniany 1 raz.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

vlsd to znacyz ze mozna go blokować kiedy się chce? :O Na codzień otwarty a jak trzeba to 100% spięcia? Jeśli tak to poważnei przemyślę montaż teog dyferencjału u siebie. Tylko to przełożenie jest trochę kiepskie do ca i gdzie ja znajde patfaindera 2wd ? O.o
Awatar użytkownika
ES13kouki
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 68
Rejestracja: czw 20 paź, 2011 19:35
Lokalizacja: Monster/Białystok

Witam znalazłe w dobrej kasie dyfer
CUSCO R200 1way co o tym myślicie ? nada sie do driftu (amatorskiego)?
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

1-way działa tylko jak przyspieszasz
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Lekki odkop kotleta. Czy ktoś z Was używa dyfra z sereny? Jeśli tak, to czy one różnią się między wersjami np. benzyna a diesel?
Jest znaczna różnica w przełożeniu względem serii s13?
Awatar użytkownika
Furious
Stały gość
Stały gość
Posty: 298
Rejestracja: sob 15 gru, 2012 09:26
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Kontakt:

Ponieważ jestem na bieżąco to sprecyzuje informacje odnośnie przełożenia LSD z S14 do S13. Piszą że wystarczy przełożyć sam mechanizm LSD. Tak naprawde to potrzeba LSD z wszystkimi podkładkami (cały środek) i kielichy z S14.
Kielichy S13 i S14 są różne, ale pasują do półosi.
Ostatnio zmieniony wt 27 sie, 2013 07:22 przez Furious, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

a teraz takie pytanie z pupy, jeździł ktoś z was na dyferencjale z s15 helical tudzież zwanym torsen? to co w necie piszą że jak jedno koło nie ma nic trakcji to działa jak otwarty i że żadnej specjalnej oliwy nie trzeba, mniej przewidywalny, jak się rozwali coś to ino raz.

Nie będę zakładać, tak pytam :)

i drugie pytanie, w vlsd czyli wiskotycznych szperach siedzących w r200 dyferencjałach trzeba w końcu lać olej szperowy czy nie? z tego co widzę zespół płytkowo tarczowy jest szczelny i żaden olej tam nie wchodzi...
w manualu do s13 przy układzie z vlsd nie ma wzmianki o jakimś specjalnym oleju, ma być GL-5 i wiele lepkości jest podanych, pewnie jest to samo w s14/a
sprawdzi ktoś w manualu z s14/a ?
Ostatnio zmieniony śr 03 kwie, 2013 18:26 przez Tomek89, łącznie zmieniany 1 raz.
Rice is nice
Obrazek
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

już wiem, żadne lsd oleje nie są wymagane w SXach, nie ma nic w manualach na ten temat i internety też tak prawią :D

zaszkodzić nie zaszkodzą ,ale wpływu na spinanie nie będą miały, wytestuję u siebie lecz nie powinno nic być :)
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony czw 28 lis, 2013 12:12 przez erison, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”