ca18det jakie skrzynie plusy i minusy co zyskujemy co traci

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Binio_ pisze:Ige , dam Ci 2500 i wsadz mi skrzynie z z32 do mojego CA , OK ? :)

4000-5000zł napisalem dlatego ze skrzynia kosztuje właśnie 2-2,5 a reszta to na zrobienie plastra lub przerobienie dzwonu co tez jest pracochłonne i nie zawsze wszystko wyjdzie tak jak powinno oraz czesto kończy sie zmianą sprzęgła a to dodatkowe kolejne koszta.
Teraz już wiadomo jaśniej czemy takie koszta wychodzą...

Ze skrzynią z SR zmieniasz tylko dzwon i heja na drogę , powinno wytrzymac strzaly z 7000 i zmianę biegów przy 8000 co mam zamiar sprawdzić juz niebawem.

Co do mielenia to jej nie zmielisz tak łatwo , mielenie zazwyczaj wystepuje poprzez wbijanie biegów na siłe ze zgrzytem , co innego łamanie ale to 400km zniesie spokojnie , swiadczyc o tym mogą driftowozy 400-500km z SRami ktore w drifcie równiez kopią sprzegła i skrzynie zyją :D
blad-w takich mocnych sr`ach skrzynie umieraja jedne po drugiej ;)
teraz nie kojarze kto w drifcie przy srz`e z moca +400/500 upala skrzynie z sr`a.
Mielenie wystepuje przy dobrym strzale tak samo jak przy skrzyni z CA
tylko skrzynie z CA ze wzgledu na swoj wiek szybciej padna bo te z sr`a sa swiezsze.
wystarczy porownac bebechy skrzyni z CA i SR`a-praktycznie to samo.
wszystko oczywiscie zalezy rowniez od wielkosci koł,opon,sprzegla ktorego zastosujemy no i kierownika-czy jest brutal czy nie.
Awatar użytkownika
somsiad511
Stały gość
Stały gość
Posty: 301
Rejestracja: ndz 29 maja, 2005 19:26
Lokalizacja: Gorzow.wlkp
Kontakt:

ok umnie auto bedzie na drag slikach wiec wsystko jasne mam skrzynie z 300zx za 180 baksow a zracji tego ze wkrutce mam wysylke auta z usa chyba kupie ta skrzynie i wrzuce do bagaznika,chyba ze tu ktos ma na sprzedarz za jakies dobry prajs
tel 511094691
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Binio ja Ci tego nie zrobie bo się nie zajmuje takimi rzeczami :D Jasnym dla mnie jest że mówimy o robocie w własnym zakresie, mając odpowiednie zaplecze techniczne i troche chęci. No więc dalej twięrdzę że robiąc w własnym zakresie można to zrobić o wiele taniej niż piszesz ale napewno drożej niż skrzynie sr20det i co do tego nie ma dyskusji.
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
somsiad511
Stały gość
Stały gość
Posty: 301
Rejestracja: ndz 29 maja, 2005 19:26
Lokalizacja: Gorzow.wlkp
Kontakt:

a skrzynia od z31>>> miej problemow z montazem??i jaka wytrzymalosc
tel 511094691
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

No ja nie mam wycinarki CNC by to zrobic plaster we własnym zakresie a ciecie i spawanie dzwonu... tez sie tego nie podejme napewno sam :roll:

Chcesz hardcora ? wkladaj od 300zx , jak zrobisz to daj namiar gdzie i za ile , jak bedzie rozsądznie to kupie skrzynie nawet za te 2000zł i tez ją włoże :D
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

jest jeszcze opcja zalozenia skrzyni z 350z`a-wielkoscia bebechow porownywalna do tej z z32/rb`ka.
Sprzeglo podpasuje z sr`a/rb`ka,dobra dostepnosc a i ceny "przystepne".
Awatar użytkownika
Airbog
Stały gość
Stały gość
Posty: 448
Rejestracja: wt 15 sie, 2006 21:00
Lokalizacja: Litwa
Kontakt:

Nie wierze, ze skrzynia z SR'a bedzie lepsza. Znajomy lata na E30 ze swap'em SR i moca 400-450 koni. Jak zawody, to skrzynia. I to minimum - bywa, ze zmienia skrzynie miedzy treningiem-kwala-zawodami.

Wiec tylko Z32 TT. Raz (drogo), ale dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”