Gaśnie po wciśnięciu sprzęgła

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
mielnik
Stały gość
Stały gość
Posty: 409
Rejestracja: śr 20 kwie, 2011 17:56
Lokalizacja: Wrocław

Dopiero co zlozylem silnik i wrzucilem do auta i podczas jazdy probnej zauwazylem ze gdy wciskam sprzeglo auto gasnie. Rowniez problem jest z odpaleniem gdy mam wcisniete sprzeglo- praktycznie w ogole nie chce zakrecic rozrusznik. Po puszczeniu normalnie kreci i odpala.
Biegi wchodza normalnie i auto jezdzi, nie czuc zeby bylo przymulone- raczej dosc normalnie sie porusza chociaz nie rozpedzalem sie.

Sprawia wrazenie jakby wcisniecie sprzegla powodowalo jakies opory...

Pomysly?
Awatar użytkownika
BarTeX5575
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 20:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Bez zrzucenia skrzyni raczej nic nie zobaczysz.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to łapa napierająca na łożysko wyciskowe może się jakoś blokuje na wałku...

Jak masz czas w weekend to pisz na PW, może uda mi się podjechać do Ciebie to bym obejrzał o co chodzi :)
Powoli powoli, bo się rozp.....li
Awatar użytkownika
dapper
Stały gość
Stały gość
Posty: 472
Rejestracja: pt 01 cze, 2007 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Powiem tak...Skladalismy silnik...tarcza byla zakladana niestety bez tego specjalnego bolca do centrowania ale patrzac na nia byla na srodku zlapana. Natomiast problem byl taki ze kolega Mielnik gdzies zapodzial sruby od dzwona. To co udalo mi sie zlapac to dwie śruby od rozruszkika i z drugiej strony jedna lapa skrzyni. Moim zdaniem moze to byc za malo i gdzies przekasza skrzynie ale jak macie inne pomysly to pisac.
______________
(O O/ - - \O O)
--------------------
.oo
Awatar użytkownika
BarTeX5575
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 20:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Może być to przekoszenie, bo wtedy tył skrzyni idzie do góry, bo jest poduszka dokręcona, a rozrusznik jest też bardziej z góry niż z dołu i może robić się szpara na dole przy łączeniu skrzyni.
Ostatnio zmieniony pt 16 mar, 2012 19:38 przez BarTeX5575, łącznie zmieniany 1 raz.
Powoli powoli, bo się rozp.....li
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

czy ja dobrze zrozumiałem że silnik ze skrzynią jest przykręcony tylko na 2 śruby hee no niema lipy :D
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Najważneijsze są 2 śruby po bokach skrzyni i dwie na samej górze! reszte mozńa sobie odpuścić. Nie jeździj tak bo zajebiesz coś bardzo...
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

dapper pisze:.tarcza byla zakladana niestety bez tego specjalnego bolca do centrowania
to można rozwiązać w łatwy sposób, np wykorzystując przedłużke na 1/2"? czy jakoś taka jest, do tego taśma malarska, taka papierowa, nawijasz trochę na czubek tak żeby na ścisk wchodziło w zamach i kawałek dalej grubiej nawijasz tak żeby wchodziło na wcisk w tarczę, później ją przykładasz do zamachu, wciskasz to cudo i masz wycentrowane ;)
Poszukuję...
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

:above: zgadza sie :D tak samo robione u mnie :P
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

no pierwsze co to uzuplnic sruby i zobaczyc co sie bedzie dzialo,
nie wiem jakie sa objawy luzu na panewce głownej srodkowej ktora odpowiada za ustawienie walu osiowo, ale raczej to bedzie opcaj z niedokreconym dzownem,

na postoju zajzyjcie na polaczenie skrzynia-silnik i czy przy wciskaniu sprzegla widac ruch skrzni wzgledem bloku.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
mielnik
Stały gość
Stały gość
Posty: 409
Rejestracja: śr 20 kwie, 2011 17:56
Lokalizacja: Wrocław

nie widac ruchu, sprawdzalismy. jest jedynie mala przerwa miedzy blokiem a dzwonem.
Dokrece dzwon i zobaczymy co sie bedzie dzialo :)
Awatar użytkownika
dapper
Stały gość
Stały gość
Posty: 472
Rejestracja: pt 01 cze, 2007 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Szaman panewa raczej odpada. Lukasz oddawał wszystko do mierzenia i stwierdzili ze jest dobrze z blokiem i wałem. trzeba skręcić i sprawdzić. nissan przejechał kawałek i było ok. Przypuszczam ze na dziurach się przestawiło.
Ostatnio zmieniony ndz 18 mar, 2012 18:08 przez dapper, łącznie zmieniany 1 raz.
______________
(O O/ - - \O O)
--------------------
.oo
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

A mpoże coś wma podesżło przy skręcaniu jak jest przerwa? powinno być ściśnięte na styk.
Awatar użytkownika
dapper
Stały gość
Stały gość
Posty: 472
Rejestracja: pt 01 cze, 2007 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Nie sądzę. Muszę z erknąć jeszcze na tulejki na dzwonie czy osłonka prosto naszła bo takto nic innego mi nie przychodzi.
______________
(O O/ - - \O O)
--------------------
.oo
Awatar użytkownika
mielnik
Stały gość
Stały gość
Posty: 409
Rejestracja: śr 20 kwie, 2011 17:56
Lokalizacja: Wrocław

widac tulejke w przerwie miedzy dzwonem, a blokiem. Moze sie zsunelo...
Awatar użytkownika
mielnik
Stały gość
Stały gość
Posty: 409
Rejestracja: śr 20 kwie, 2011 17:56
Lokalizacja: Wrocław

Naprawione- po dokreceniu dzwona szpary zniknely tak samo jak i problem z gasnieciem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”