Problem ze skrzynią CA18DET

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

szakal26
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 24
Rejestracja: śr 09 mar, 2011 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Panowie mam problem może ktoś mi pomorze? Dziś rano jechałem moją nyską wszystko było dobrze wsteczny wszedł bez problemy przejechałem 20 km do znajomego i u niego pod bramą już nie wszedł a każdy inny bieg wchodzi bez problemu. co mogło się stać?
Awatar użytkownika
FUNO
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: pn 19 lis, 2007 22:25
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Kontakt:

jest opór na drążku jak wbijasz wsteczny czy nie?
Spawanie wydechow, kolektorow, uturbianie silnikow, modyfikacje blacharskie, swapy, spawanie klatek. Produkcja zestawow skretu Kontakt PW, gg, tel.605100281
http://www.facebook.com/fatpl
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

moze cos z synchronizatorem? sprobuj wysprzeglic wbic inny bieg i nastepnie wsteczny.
Obrazek
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

u mnie jak wsteczny nie wchodzi wrzucam najczęściej 1 lub inny bieg puszczam leko sprzęgło tak aby delikatnie auto się ruszyło i wtedy wchodzi wsteczny , u mnie czuć opór i nie chce wejść po tym zabiegu wchodzi za każdym razem
gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

mi jak nie wchodzi R, to luz puszczam sprzęgło i jeszcze raz wrzucam.
Awatar użytkownika
FUNO
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: pn 19 lis, 2007 22:25
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Kontakt:

kolosezw pisze:moze cos z synchronizatorem?
Wsteczny jest nie synchronizowany, mogl sie wodzik troche zuzyc i ma za duzy luz i nie daje ray wystarczajaco zebatki przesunac, albo zebatka jest wytarta od wbijania ze zgrzytami i nie zazebia. wsteczny zawsze jest zrobiony tak ze obok choinki jest dodatkowa zebatka i moment jest przekazywany przez nia na druga czesc choinki. bez rozebrania skrzyni mozesz sie nie dowiedziec co jest zepsute. Ae dobra wiadomosc jest taka ze skrzynia z CA ma mega prosta budowe, szybko sie ja rozkreca i latwo znalesc usterke.
Spawanie wydechow, kolektorow, uturbianie silnikow, modyfikacje blacharskie, swapy, spawanie klatek. Produkcja zestawow skretu Kontakt PW, gg, tel.605100281
http://www.facebook.com/fatpl
Wiscoo

W najgorszym wypadku kupuje się jakąś w miarę funcjonującą za 150-200PLN i z dwóch się zrobi jedną dobrą.:)
szakal26
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 24
Rejestracja: śr 09 mar, 2011 10:38
Lokalizacja: Warszawa

odpowiadam na pytanie w ogóle nie mogę wbić R jest opór i to duży próbowałem nawet na zgaszonym silniku i nic:( nigdy nie miałem zgrzytów przy wrzucaniu R. w ogóle nie można wychylić lewarka maksymalnie w prawo.
Awatar użytkownika
FUNO
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: pn 19 lis, 2007 22:25
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Kontakt:

bez rozebrania sie nie obejdzie. ale pewnie to jakas pierdoła bedzie :D mogla sie nawet srubka wykrecic i wodzik zblokowac. gdybanie nie pomoze musisz wyjac skrzynie i zdjac obudowe bedziesz mial wszystkie tryby na wierzchu nic nie wypadnie wszystko trzyma sie na tej srodkowej stalowej plycie a tyl skrzyni podpiera tylko lozyska.
Spawanie wydechow, kolektorow, uturbianie silnikow, modyfikacje blacharskie, swapy, spawanie klatek. Produkcja zestawow skretu Kontakt PW, gg, tel.605100281
http://www.facebook.com/fatpl
gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

a może masz wodziki wychlastane albo to jabłko w którym dźwignia pracuje? i po prostu nie odchyla się wystarczająco?
szakal26
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 24
Rejestracja: śr 09 mar, 2011 10:38
Lokalizacja: Warszawa

dzięki za pomoc postaram się jak najszybciej to zrobić i napiszę co było przyczyną :)
Awatar użytkownika
FUNO
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: pn 19 lis, 2007 22:25
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Kontakt:

to powedzenia :) ciezko nie bedzie skrzynia prosta jak budowa cepa :D
Spawanie wydechow, kolektorow, uturbianie silnikow, modyfikacje blacharskie, swapy, spawanie klatek. Produkcja zestawow skretu Kontakt PW, gg, tel.605100281
http://www.facebook.com/fatpl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”