Jakie sprzeglo do ulicznego s14a.

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Asmodan
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 30
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011 20:46
Lokalizacja: Poznan

Witam

Musze zakupic sprzeglo do swojej s14 tylko nie za bardzo wiem jakie jest najlepsze w relecji cena - jakosc. Sprzeglo bedzie glownie do uzytku ulicznego czasami jakis trackday. Obecnie bedzie musialo zniesc 250KM ale w niedalekiej przyszlosci 300-320KM. Ofert jest wiele jak i opini. Rozgladalem sie za Exedy, F1 Racing, XTD, ACT, SPEC. Chwilowo nie moge sobie pozwolic na sprzeglo za 3 tys zl, do wydania cos w okolicy 2k. Co bedzie lepsze spiek (ilo lapkowy?) czy organik.

Pozdro
S14A
Awatar użytkownika
BarTeX5575
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 20:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Z firm które wymieniłeś napewno najlepsza to ACT.
Organic będzie bardziej przyjazny jeździe po mieście podczas dnia. Spiek będzie lekko szarpał, czasami nawet mocno.
Mam założonego Spieka 6 łopatkowego w CA i daje radę jeździć po mieście. Trzeba go wyczuć i da się ruczyć powoli, ale trzęsie budą :D
Powoli powoli, bo się rozp.....li
Awatar użytkownika
Litwinow
Stały gość
Stały gość
Posty: 434
Rejestracja: wt 02 paź, 2007 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Ja mam ACT organiczne. 353KM 445Nm, trzyma bardzo ładnie, jeździ się jak z normalnym seryjnym sprzęgłem.

Koszt zakupu 1850zł z wysyłką do Polski... Niech się ktoś wypowie jak jest z Cłem i opłatami, bo mi ostatnio parę paczek puścili bez cła.
http://www.frsport.com/ACT-NS1-HDSS-Str ... _1065.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

BarTeX5575 pisze: Organic będzie bardziej przyjazny jeździe po mieście podczas dnia. Spiek będzie lekko szarpał, czasami nawet mocno.
Wiesz z praktyki ?

Jeździłem w CA na bardzo mocnym spieku i nadawało sie na miasto, mam teraz ACT spieka w SR i również jest bardzo fajny zarówno na tor ( było widać w Toruniu ) jak i na ulice ( byłem z nim na tripie2012 ) oraz czasem jezdze po miescie.

Jak nie planujesz ponad te 320-350km to mozna zejsc półkę niżej na organika ACT
winiar18
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 69
Rejestracja: śr 27 cze, 2007 18:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Jak chcesz po taniości to pogadaj z Erisonem to Ci może zrobi tarczke z 4 spiekami i bedzie smigal jak szalony. Ja mam takiego wlasnie spieka bez tłumika drgań skrętnych ze wzmocnionym dociskiem made by Erison i lata zarówno na torze jak i po miescie.
Asmodan
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 30
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011 20:46
Lokalizacja: Poznan

Witam
Narazie nie planuje wiekszych mocy niz 350KM. Rozglądalem sie za ACT ale cena troche za wysoka jak na obecna chwile, poczytalem o sprzeglach SPEC i sobie daruje ze wzgledu na jakosc wiec pozostaje tylko EXEDY tylko ktory? W przystępnej cenie są 2 sprzegielka spiek i organik:

Organik http://www.topendpower.pl/p/pl/nk01h722 ... 20det.html

Spiek http://www.topendpower.pl/p/pl/nk01t722 ... 20det.html

Co do ściągania z USA to nie ma problemu i cena bardzo przystępna ale ja sprzegło potrzebuje dość szybko.
Pozdro
Paweł
S14A
Awatar użytkownika
przemo171988
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 162
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 16:42
Lokalizacja: Wrocław

tez mam spiek act.na paczatku trzaslo szarpalo ale jak sie wyczuje to juz normalnie rusza:) wydaje mi sie ze zniesie wiecej niz organic
<<< RB25DET >>>
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

ja do swojego RB wsadzilem sprzeglo NKK dedykowane do Nissana ... Terrano . Dawalo sobie rade bardzo dobrze , silnik mialem podrasowany , poprzedni wlasciciel twierdzil ze mial ok 350 KM , ale wykresu nie mialem wiec ... . A sprzeglo kosztowalo grosze , ok 200 zl :)
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Asmodan
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 30
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011 20:46
Lokalizacja: Poznan

Witam
Może pieniędzy starczy na act tylko teraz które, bo są i spieki i organiki oraz dwa rodzaje docików czyli HD i Extreme (czy tu mi noga nie spuchnie). Skłaniam się na organika z dociskiem HD ale moze warto inną kombinację. Dodam iż bardzo duzo jeżdże w trasy tym autem oraz miasto.
S14A
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”