problem ze skrzynia/sprzeglem (?)

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
A-Tiger
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 39
Rejestracja: czw 11 gru, 2008 11:05
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

yahu82, to brzmi bardziej jakby cos mega tarło, nie jest to raczej zaden luzny element ani rozrusznik - w sumie to i rozrusznik tez wymienilem bo gwint spaprałem przy zakladaniu..milosz123123, hm.. w sumie to ja mialem dwa silniki jeden automat drugi manual i z nich zlozylem jeden dobry i moze poprostu wogole tam takiej tulejki nie dalem, bo nie wiedzialem ze ma ona tam byc, jej brak moze powodowac takie "tarło"?
Bast, tak jest i delikatnie ciągnie auto na sprzegle z biegiem...
czyli obstawiamy tulejke raczej, dobra jutro zrzuce skrzynie i dam foto..
Awatar użytkownika
milosz123123
Stały gość
Stały gość
Posty: 215
Rejestracja: ndz 27 wrz, 2009 10:20
Lokalizacja: stg

Jeżeli nie masz tej tulejki to masz odpowiedź :) Ja niedługo jade do tokarza dorobić taką tulejkę do swojego nissana. Za dużo bez niej nie jeździj bo wałek sprzegłowy dostanie dużych luzów..
Awatar użytkownika
A-Tiger
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 39
Rejestracja: czw 11 gru, 2008 11:05
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

odgrzewając temat: dorobiłem tulekje podpory wału u tokarza, przed chwilka rozebralem wszystko i dalej mam lekki problem... a moze mam wiecej elementow z automatu ktore przeszkadzają ..
Obrazek
Obrazek
po tym własnie jeździł frez skrzyni i dlatego harczało.
tulejka o wymiarach 22(zewnetrzna)16(wewnetrzna)18(dlugosc)
zaprze sie o to i zdystansuje wałek skrzyni o tyle ze prawdopodobnie nie będzie dało się jej dokręcić do silnika (chyba) pytanie co dalej.. bo ta nowa tulekja zaprze sie o ten sam element o co garczał frez wiec ..ah sam juz nie wiem :/ jakies pomysly?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt 11 wrz, 2012 14:40 przez A-Tiger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
milosz123123
Stały gość
Stały gość
Posty: 215
Rejestracja: ndz 27 wrz, 2009 10:20
Lokalizacja: stg

Masz wał z automata i nie wyciągnąłeś tego odsadzenia z niego, musisz je wyciągnąć i wbić tulejke z manuala i będzie dobrze.
Wszystkie części do s13...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”