Twardy pedał sprzęgła w 300 zx 32

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

lovel40
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: pt 09 lis, 2012 19:13
Lokalizacja: Przygłów

Witam,nie dawno kupiłem Nissana 300 zx 32 turbo mam problem ze sprzęgłem działa dobrze ale bierze na dole i trzeba mocno gnieść.Proszę o pomoc co trzeba zrobić czytałem że można odpowietrzyć ale nie wiem jak i gdzie.Proszę o pomoc :(
Awatar użytkownika
FUNO
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: pn 19 lis, 2007 22:25
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Kontakt:

jak ciezko chodzi to sprawdz jeszcze wezyk podcisnienia do serwa od sprzegla bo Z32 ma wspomaganie sprzegla. rurka od serwa sprzegla wystaje ze sciany grodziowej nad pompka sprzegla. odpowietrzanie jest proste
jedna osoba niech pompuje troche sprzeglem zeby nabic cisnienie i trzyma pedal w podlodze a druga wtedy popuszcza zaworek odpowietrzajacy przy wysprzegliku, tak kilka razy az powietrze zejdzie :)
Spawanie wydechow, kolektorow, uturbianie silnikow, modyfikacje blacharskie, swapy, spawanie klatek. Produkcja zestawow skretu Kontakt PW, gg, tel.605100281
http://www.facebook.com/fatpl
lovel40
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: pt 09 lis, 2012 19:13
Lokalizacja: Przygłów

gdzie jest ten wysprzęglik?
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

yyyyyyyyy.....niewiem jak w 300zx ale w 200sx przy skrzyni ;)
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

tak jest ja ki bmw i nie wiem moze innych ale w 300-tce przy dzwonie :)
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

wiem ze u mnie to odpowietrzanie sprzegla doprowadzalo mnie do kurwicy... Tylko nie pamietam juz czemu :D :D . Tam chyba to odpowietrzanie nie jest takie łatwe, sa chyba dwa zaworki od tego i trzeba w odpowiedniej kolejnosci to robic :P . Mam nadzieje ze mi sie nie pomerdało ;) .

Masz, jakis pierwszy lepszy temat z googla - http://www.twinturbo.net/nissan/300zx/f ... -long.html
Ostatnio zmieniony pt 09 lis, 2012 21:26 przez Draxan, łącznie zmieniany 1 raz.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Najprawdopodobniej jest jak w s13, czyli jest jeden odpowietrznik na wysprzęgliku i jeden na przewodzie przed wysprzęglikiem(idz po przewodzie od wysprzęglika i powinnieneś go znaleźć). Peirwsyz dopowietrza się ten na przewodzie potem na wysprzęgliku. odpowietrza isę tak jak hamulce ale jak jet mocno zapowietrzone to możesz zorbić tak że jeden odkręca odpowietrznik, Ty wciskasz pedał w opór, kolega odpowietrznik zakręca a Ty pedał puszczasz(zapomniałem dopisać). dopeiro po kilku takich razach pompowac jak przy hamulcach(pompa sprzęgla jest jedno tłoczkowa więc nie ma takeij potrzeby pompowania)

możesz tez sprawdzić czy jest regulacja długości cięgna pedał-pompa. W s13 jest. Żeby sprzęgło brało wyżej trzeba wydłużyć ciegno.

Tu jest DiY jak regulować sprzęgło w s13, może Ci się przyda.

topics29/regulujemy-sprzeglo-vt19735.htm
Ostatnio zmieniony sob 10 lis, 2012 20:48 przez PiotrekŁDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
lovel40
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: pt 09 lis, 2012 19:13
Lokalizacja: Przygłów

Dzięki za pomoc . :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”