szumi skrzynia ca18det <solved>

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
dredman
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 408
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 20:19
Lokalizacja: Radom

witam ;)
W skrocie wzmocniony docisk od erisona..wszytsko zlozone... no i wymienilem olej...
na poczatek na mieszanke hipola gl4 z ropa zeby wyplukac z syfu bo olej co byl byl czarny jak pieklo i kto wie kiedy byl zmieniany... wiec wlalem mixture.. przejechalem max 1km nei wkrecajac auta...zlalem to wszystko...
Wyczytalem zeby ze szkynia zbytnio sie nie przejmowac olejami wiec wlalem mannol extra 75w90 gl-5 z allegro.. jakis niemiecki parametrami patrzac to zblizone do motula gear...
Zalalem i skrzynia zaczela mi dziwnie szumiec... na poczatku zauwazylem dzwiek na jalowym biegu ... poza tym szumieniem biegi wchodza lekko i wszystko niby ok

Mial ktos tak ? dopiero co wrocielm z garazu i sie wlasnei zastanawiam... moze to ten olej...
Ostatnio zmieniony wt 27 lis, 2012 17:59 przez dredman, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

a jak wciśniesz sprzęgło to cichnie ten szum? bo jak wciśniesz sprzęgło to wałki w skrzyni się zatrzymują i jeżeli to łożyska to przestają huczeć. i jak puścisz sprzęgło to znowu huczy. Czyli łożyska do wymiany. specjalnie jakoś tam nie musisz się do tego spinać, jeżeli to to :P przynajmniej ja bym się nie spinał, bo taniej wyjdzie kupić drugą skrzynię niż zrobić remont pierwszej.
Poszukuję...
Awatar użytkownika
dredman
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 408
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 20:19
Lokalizacja: Radom

hehe no wiem wlasnie z tym kupnem ;)
jak to mi tato wlasnie wyjasnil... ze moja mixtura wymyla wszytsko za dokladnie lacznie z filmem olejowym w lozyskach i dlatego to szumienie prawdopodobnie, wiec pzoostaj miec nadzieje chyba ze ten nowy olej powplywa i wyciszy...

Saqu co do wciskania sprzegla to chyba cos takiego zauwazylem... ale w tym calym chaosie myslenia co zle sam nie jestem pewien ;)

Zobacze jutro rano dzis juz brak sil
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

a przy wymianie docisku na mocniejszy zmieniales lozysko oporowe??
bo jak nie to moze tez ono szumiec i przy wciskaniu sprzegla cichnie.
a mocniejszy docisk mogl je dobic.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
dredman
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 408
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 20:19
Lokalizacja: Radom

no wlasnie oporowego nie zmienialem... ale poparzednie dlugo nie pojezdzilo bo sie exedy paczka sypnela... a tu wlalem olej i sie zaczelo... wczesniej bym to napewno slyszal jesli by to bylo oporowe
Chce juz jutro i to zrobic bo mnie wq i spokoju nie daje

Ok wlasnie wrocilem i wszytsko ok !!!
Olej sie rozplynal.. wszytsko sie o wiele bardziej wyciszylo, a no i wlalem jakies 2,7 a nie 2,4 jak w seriwisowce... wiecej oleju-tez ciszej przynajmniej w moim przypadku... olej mannol extra 75w90 gl5 jak narazie daje rade i skrzynia smiga okej uff...
Ostatnio zmieniony wt 27 lis, 2012 17:58 przez dredman, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
OffsprinG_87
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 118
Rejestracja: ndz 20 gru, 2009 12:22
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Żeby nie zakładać nowego tematu :P mi skrzynia tak szumi że masakra :P ale biegi ładnie chodzą ( łożysko oporowe wymieniałem bo myślałem właśnie że to jego wina ) i teraz tak słyszałem że w skrzyni od ca18det jest jakieś łożysko które można samemu wymienić a z racji tego że niedługo wpada nowe sprzęgło mógł bym to zrobić tylko czy ktoś mógł by mi powiedzieć gdzie co i jak :P najlepiej jak najszybciej ( btw wymiana oleju w skrzyni na motula pomogła w redukcji tego szumu wydaje mi się że w 30 % wciąż mało xD )
Obrazek
Obrazek
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

a mi też skrzynia którą niedawno włożyłem wyje, zwłaszcza na 1,2
i zależnie od obciążenia na 3, stary olej miał trochę metaliku w sobie, ale przed zmianą jeździłem na niej w dawcy i nie wyła.

wypłukałem ją ropa i niezły syf się lał,nie jeździłem tylko na podnośniku parę razy przemieszałem wszystkie biegi i zalałem przejściowo hipol z beczki by wypłukać pozostałości tej ropy, zrobiłem na nim do teraz z 30 km i dalej wyje, biegi wchodzą nie zgrzyta.

Niedługo zaleję jakiś syntetyk np wcześniej wspomniany mannol i zobaczę czy ustanie,
wlać więcej niż w manualu?


jak myślicie olej lipa czy skrzynia? :)
Rice is nice
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”