Opony bieżnikowane - opinie

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Co sądzicie o oponach bieznikowanych na lato?

Pytanie tylko do osób, które miały okazję takich opon używać.

Pozdrawiam,
Marcin
240sx s13
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

na zimę testuję juz 4 rok w dostawczaku i jest ok nawet w lato je ujezdzam
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

ale przy upakaniu jak <font class="red">PIP</font> to koniec z nadkolami:D ktorych nysa i tak nie ma
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

mialem do czynienia z oponami bieznikowanymi , i nadal mam firmowo , nie prywatnie i musze przyznac ze to jakies nieporozumienie , rozpadaja sie przy normalnym uzytkowaniu . W zyciu nie zaloze czegos takiego do nysy i Tobie tez serdecznie odradzam .
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

uzytkowalem 17`ste 225 na 45-troche sliskie sa ale tak pozatym to ok:)
anubis88
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 45
Rejestracja: wt 29 sty, 2013 10:27
Lokalizacja: GOP
Kontakt:

miałem w rozmiarach 13, 16, 17 i mogę śmiało polecić ale tylko na zimę :) wiadomo nie są to opony super wyważone (często wymagają ponownego wyważenia po kilkunastu kilometrach) ale do warunków panujących w Polsce zimą nadają się :) bieżnik w oponach zimowych jest bardzo dobry mimo iż mam napęd na tył auto pożera śnieg :) nie miałem żadnych problemów z rozwarstwieniem czy z trwałością, przejechały 1300kilometrów (passat) (opony letnie) do Chorwacji i nic się im nie stało.
Plusy są takie że są tanie :) minusów jest trochę więcej :)

mam te: http://www.markgum.com.pl/pl/katalog/op ... ton=Szukaj
www.rotarypower.pl
Our passion,
Our way of life,
It's fuel that feeds us.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nie mam, nie użytkowałem, ale planuję zakupić do upalania na tylną oś :)
Z tego co się wstępnie orientowałem to bardzo istotne jest jakiej firmy się kupi

Chłopaki chwalili PROFIL, Markgum, Colway, ogień jeździ na globgum'ach więc tez powinny wytrzymać
gryzon
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: wt 14 cze, 2011 22:28
Lokalizacja: Białystok

W jednym aucie mam nalewki PROFILa wykonane są super jedyna wadą jest to ze ciężko było je wyważyc. Wydaje mi się że z wyważaniem jest tak jak się trafi bo u koleszki na zimówce było ok. Tak czy siak stosunek jakości do ceny super :)
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Dziękuje bardzo za informacje,

Przyznam, że spodziewałem się masy komenarzy "nalewki to szajs" i stąd prośba o odpowiedzi tylko osób, które rzeczywiscie miały z nimi kontakt.

Moje pytanie stąd, że 2 lata temu kupiłem nalewki zimowe i zaskoczenie - tak jak ktoś napisał - "pożerają śnieg", żadnych problemów. Kupiłem, bo w zimowych podobno nowa guma równie ważna jak bieżnik, więc wieloletnie używańce odpoadają.

Ciekawy byłem jak z latem. Wygląda na to, że pewnie też kupie, bo wolę roczną gwarancję niż oponę "jak nową" z rozbitka. A zresztą podobno teraz takie przepisy, że tylko ileś tam procent opon z fabryki może być zupełnie nowa. Reszta musi być z odzysku. Jeśli to prawda, to wyglada na to, że wszysyc jeżdzimy na nalewkach :-)

Tak czy owak - jak kupie to opowiem jak się mają.

ml
240sx s13
Awatar użytkownika
maciu$
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 83
Rejestracja: śr 28 lip, 2010 16:46
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Ja na ten sezon kupiłem do Nissana Profile Pro Sporty, jak ogarnę woza i dokończę Hankooki to zarzucę dwie sztuki na przód do testów.
Generalnie w tym sezonie na zimówki zakładaliśmy do kilku wozów Profile na dodatek w klasie B, styczność miałem chyba, ze wszystkimi modelami zimowego Profila i poza tym, że z reguły słabo się wyważały to złego słowa powiedzieć nie mogę (Alpiner przy większych prędkościach jest dosyć głośny).
U kolegi w S2 zbierały zdrowe katy przy każdej możliwej okazji (także na suchym) i magiczne 185mm bieżnika dawało radę ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dasiek
Redaktor
Redaktor
Posty: 957
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 21:38
Lokalizacja: Kraków

Rozumiem, ze potrzebujesz je do jazdy na co dzien ?
Znam kilka przypadków, że nalewki "noname" rozlatywały się... Jeden przypadek zakończył w rowie bo opona nie wytrzymała prędkości 160km/h

Ogolnie zimowki nalewki u mnie w cordobie były spoko- do jazdy po mieście- malina

Prawda jest taka, że nalewki nie wytrzymują tak dużo obciążeń a duże prędkości nie są ich sprzymierzeńcami. Jeżeli chcesz jeździć po niemickich autobahnach to kiepski pomysł ale do jazdy po mieście- całkiem spoko :)
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

sam teraz chyba bede kupowal do nissana nowe nalewki w 17`stce-przynajmniej bedzie miało co odprowadzac wode(w porownaniu do uzywek) a jak rozwale opone to bede w plecy tylko 150 a nie 400
anubis88
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 45
Rejestracja: wt 29 sty, 2013 10:27
Lokalizacja: GOP
Kontakt:

Mam opony zimowe Markgum i wytrzymały 200 km/h :) już 2 rok leci ;)
www.rotarypower.pl
Our passion,
Our way of life,
It's fuel that feeds us.
Awatar użytkownika
Hrum
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 124
Rejestracja: ndz 12 wrz, 2010 13:55
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Ja użytkowałem 225/45/17 letnie opony bez problemu nic się z nimi nie działo, nie ścierają się szybko, jak wszyscy mówią , a teraz mam je na sprzedaż bo kupiłem sobie fele 18 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”