Skrzynia biegów wymiana łożysk

Wszystko co tyczy się napędów. Skrzynie biegów, RWD,AWD,FWD,szpery, wały, półośki

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Paweł
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 lis, 2003 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam,

Jako że zauważyłem luz na łożysku wałka wychodzącego ze skrzyni chcę wymienić łożyska.
Proszę o informację czy po rozłożeniu skrzyni i wymianie łożysk problemem jest synchronizacja skrzyni?

Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Synchronizacja? Co masz na mysli? Walki wychodzace z skrzyni tak maja ze sie ruszaja nq boki
Awatar użytkownika
Paweł
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 lis, 2003 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

borimichal pisze:Synchronizacja? Co masz na mysli? Walki wychodzace z skrzyni tak maja ze sie ruszaja nq boki
Rozumiem że nie trzeba synchronizować skrzyni, po złożeniu biegi wchodzą dobrze?
A łożysko ma duże luzy i olejem pluje przez uszczelniacz.
Ostatnio zmieniony pt 18 kwie, 2014 07:55 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
albik85
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 314
Rejestracja: pt 29 sie, 2008 14:35
Lokalizacja: Grybów

u mnie tez jest luz..i plulo olejem..po wymianie uszczelniacza jest sucho :mrgreen:
sil80-->sr20det
Graczu
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 55
Rejestracja: czw 31 sty, 2013 15:38
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

u mnie z kolei,luz który się pojawił,wytarł i wyłamał aluminiową tuleję na flanszy przez którą wychodzi wałek z wielofrezem od strony dzwonu,w sumie też 4ty bieg wyskakiwał ,stąd podjęta decyzja rozgrzebania skrzyni
Ostatnio zmieniony pt 18 kwie, 2014 13:35 przez Graczu, łącznie zmieniany 1 raz.
S13
tomasz410
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 22
Rejestracja: pt 27 lis, 2009 19:48

witam rozbierałem skrzynie bo docisk sprzęgła rozwalił mi dzwon po rozkręceniu skrzyni okazało się ze jedne łożysko miało o kilka kulek mniej a wiec postanowiłem wymienić wszystkie łożyska kulkowe na nowe igiełkowe zostały stare skrzynia została wyczyszczona został założony nowy zimering niektóre elementy
przesmarowałem smarem do łożysk po zamatowaniu i zalaniu castrolem czuć różnice przy zmianie biegów operacja udana moim zdaniem warto zobaczyć jaki jest stan skrzyni w środku itd dobra skrzynia + seria docisk sprzęgło = wyeliminowanie problemów zmiany biegów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Napęd”